Son Dakika Öğretmen ataması haberleri 20 Aralık Salı

Öğretmen adaylarının gözü kulağı öğretmen atama haberlerinde Çiçeği burnunda öğretmen adayları bir an önce mesleğine başlamak istiyor. Öğretmen adaylarının İsmet Yılmaz ve atama haberlerine kilitlenmiş durumda. Milyonlarca kişinin merakla beklediği 2017 Şubat öğretmen atamaları yapılacak mı? Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuyla ilgili açıklama yaptı. İşte son dakika öğretmen atamaları gelişmelerinin sitemizde bulabilirsiniz

20 Aralık 2016 - 11:40 - Güncelleme: 20 Aralık 2016 - 11:53

20 Aralık salı günü itibariyle milyonlarca öğretmen adayı gözünü 2017 şubat öğretmen atamalarına dikti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan öğretmen atamalarına ilişkin önemli açıklamalar geldi. Peki 2017 yılında kaç bin kişi öğretmen kadrosuna alacaklar? İşte son dakika öğretmen ataması haberleri
Şubat ayı öğretmen ataması ne durumda  hangi branştan kaç öğretmen ataması olacak 

2017 YILINDA ÖĞRETMEN ATAMASI OLACAK MI?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da şubat ayında atama bekleyen öğretmen adayları, "2017 Şubat öğretmen atamaları olacak mı? sorularına yanıt ararken Milli Eğitim Bakanı’ndan gelen açıklama heyecanlandırdı. 

Şubat öğretmen atamalarına ilişkin soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Tek başıma benim vereceğim bir karar değil. Başbakanımızın, Maliye Bakanımızın, Devlet Personel Başkanlığı’na gelecek ve Türkiye’nin öğretmene ihtiyacı var, polise, hakime, doktora ihtiyacı var.” dedi. 2017 Şubat atamalarının yanı sıra lisansı iptal edilen öğretmenlere ilişkin de açıklamalarda bulunan Yılmaz; “Eğer herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı yoksa, lisansı iptal edilmiş öğretmenlerin lisans hakkı verilecektir” şeklinde konuştu.
Öğretmen atamaları konusunda, AK PARTİ hükûmetleri döneminde, 2003-2015 döneminde 512 bin atama yapıldı değerli arkadaşlar. Yani bugüne kadar AK PARTİ hükûmetleri döneminde on dört yılda, AK PARTİ hükûmete geldiği anda yaklaşık -benim hatırladığım- 450 bin civarındaydı, bu dönemde 512 bin öğretmen ataması yapıldı. Merak etmeyin, öğretmen atamalarını her zaman yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

HANGİ BRANŞLARA ATAMA YAPILACAK?

Şubat ayında yapılacak öğretmen atamaları en çok bu 20 branşa olacak. Öğretmen atamaları için MEB'e atama izni verilecek. En çok öğretmen açığı olan bu 20 branşa toplam kadronun %95 'inin verileceği tahmin ediliyor.
1) İngilizce
2) Özel Eğitim
3) Din Kültürü Ahlak Bilgisi
4) Sınıf Öğretmenliği
5) Okul Öncesi
6) PDR-Rehber Öğretmen
7) İlk Öğretim Matematik
8)  Bilişim Teknolojileri 
9) Beden Eğitimi
10) Türkçe
11) Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji
12) Arapça 
13) Matematik 
14) Türk Dili ve Edebiyatı
15) Müzik
16) Teknoloji ve Tasarım
17) İ.H.L. Meslek Dersleri
18) Biyoloji
19) Sosyal Bilgiler
20) Kimya/Kimya Teknolojisi

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • senel hevenci
    11 ay önce
    Ben atansmayan teknik ogretmen annesim teknik egtimr yapiybol kadro selam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami...
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü