Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçimlerin yapılacağı tarihi açıkladı. İşte 2019 seçim tarihleri

17 Kasım 2017 - 23:46 - Güncelleme: 18 Kasım 2017 - 00:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Havalimanı'nda kendisini bekleyen Trabzonlular'a seslenerek "Önümüzde 2019 Mart ve ardından 2019 Kasım seçimleri var. Gerek Mart gerekse Kasım seçimlerine çok güzel şekilde hazırlanmamız lazım" dedi.

erdoğan ile ilgili görsel sonucu

Cumartesi ve Pazar günleri Rize, Gümüşhane ve Bayburt İl Kongreleri'ne katılmak için bu akşam Ankara'dan Cumhurbaşkanlığı'na ait özel uçakla Trabzon'a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı havalimanında partililer ile bir grup Vatandaş karşıladı.

Erdoğan: 2019'un Mart'ı ve Kasım'ı seçim var

Karşılama sırasında otobüsün üzerinden kalabalığa hitap eden Erdoğan, kendisini bekleyenlere teşekkür ederek "Bildiğiniz gibi yarın Rize İl Kongremizi yaparak, bazı yatırımlarımızı da gezeceğim. Ardından Pazar günü Bayburt ve Gümüşhane illerimizin kongrelerini yapacak ondan sonra da tekrar Ankara'ya döneceğiz ama bu arada inşallah Eren'in ailesi müsaitse onun da evini ziyaret edeceğim" diye konuştu.

erdoğan ile ilgili görsel sonucu

"Kardeşlerim sizler hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadınız" diyen Erdoğan "Bu yolda hep bizimle beraber olduğunuz ve bugün de herhangi bir hazarlık olmadan anında nasıl olduysa çıkıp geldiniz. Bu işleri o şey edi da" diyerek Trabzonlu Gençler Tribün lideri Mehmet Fındıkçı'yı yanına çağırdı. Fındıkçı, Erdoğan'ın boynuna Bordo Mavili kaşkol asarken, kısa bir süre sohbet etti. Fındıkçı'nın bu sırada kendisine "Trabzonspor'un desteğe ihtiyacı var" ricası üzerine Erdoğan'ın "O kolay" dediği ve Trabzonspor'un durumunu sorduğu öğrenildi.

Erdoğan: 2019'un Mart'ı ve Kasım'ı seçim var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon'a tekrar geleceğini de belirterek "İnşallah kongrelerde büyükşehirlere geçtiğimizde Trabzon il kongresine geleceğim. Trabzon il kongresinde siz hemşehrilerimle bir arada olacağız. Farklı bir günde farklı bir heyecanı yaşayacağız. Beni sizlerden ricam şu. 2019 mart ve ardından 2019 kasımı var. Gerek mart gerek kasım seçimlerine çok güzel bir şekilde hazırlanmamız lazım. Ben inanıyorum ki Trabzon çok daha farklı bir ders verecek. Çünkü Trabzon'un bir özelliği var; Trabzon hep tek millet, oldu tek bayrak oldu, tek vatan oldu, tek devlet oldu. Bölücüler Trabzon'a giremedi.

Erdoğan: 2019'un Mart'ı ve Kasım'ı seçim var

Bayrağımıza leke sürmek isteyenler buraya gelemedi. Vatanımızı bölmek isteyenler Trabzon'a giremedi. Paralel devlet diyenler Trabzon'a giremedi. Bizim biliyorsunuz Rabiamız var, bunu anlamayanlar da olabilir varsın anlamasınlar. Müsaade ederseniz bu akşam noktayı burada koyalım. Gümüşhane'ye, Bayburt'a ve Maçka'ya geleceğim. Maçka'da o ziyaretmiz ile noktayı koyacağız. Hepinizi Allah'a emanet ediyoruz" diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Erdoğan, ardından otobüsten inerek beraberindeki Gençlik ve spor Bakanı Aşkın Osman Bak, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve K Parti Sözcüsü Mahir Ünal ile birlikte helikopterle Rize'ye hareket etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
Çocuğumuzla Nasıl Doğru İletişim Kurabiliriz?
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!
SON DAKİKA....! O İlimizde Korkutan Deprem Meydana Geldi.....!!