SON DAKİKA 20 Bin öğretmen ataması ne zaman?

Atama bekleyen öğretmen adaylarının gözü kulağı uzun süreden beri konuşulan 20 Bin öğretmen atamasında MEB bakanı İsmet Yılmaz 20 Bin öğretmen ataması hakkında ne açıklamalar yaptı Son dakika öğretmen ataması gelişmesi neler haberin detayında.

SON DAKİKA 20 Bin öğretmen ataması ne zaman?
11 Nisan 2017 - 23:23 - Güncelleme: 11 Nisan 2017 - 23:28

20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Öğretmen atamaları için süreç nasıl işleyecek? 20 bin öğretmen ataması için mülakatların ilk etabı geçtiğimiz hafta yapıldı. Bundan sonraki süreçte öğretmen atamaları takvimi nasıl işleyecek, 20 bin sözleşmeli  öğretmen ataması için tercihler ne zaman alınacak?
 


 haberimizde bulabileceksiniz. 20 bin öğretmen ataması için bilindiği üzere Şubat ayında öğretmen atamaları takvimi ve mülakat süreci için duyuru yapıldı.

Mart ayında yapılan öğretmen atama başvurularının alınmasından sonra, bakanlık 20 bin öğretmen atamasına girecek öğretmen adayları için mülakat yerlerini açıkladı. Mülakat yerlerinin açıklanmasının ardından, öğretmen adayları mülakatlara alındı.

İlk mülakatlar alan sınavı ÖABT puanları olmayan branşlar alındı. Mülakat komisyonlarının belirlendiği 8 ilde öğretmen adayları mülakatlara girdi. 20 bin öğretmen ataması için alan sınavı gerektiren branşlar ise Nisan ayının son haftası ile Mayıs ayının ilk haftası arasında mülakatlara girecekler. Mülakatların tamamlanmasının ardından mülakat puanları bakanlık tarafından Mayıs ayının 3. haftası açıklanacak.

Mayıs ayının son haftasında ise bakanlık 20 bin öğretmen ataması için atama takvimi ve tercih sürecini meb.gov.tr adresinden ilan edecek. 20 bin öğretmen atamasında atamaları yapılan öğretmen adayları, Haziran ayından itibaren güvenlik soruşturması ve hizmet içi eğitim sürecine dahil edilecekler. 20 bin öğretmen Eylül'de atandıkları okullarda görevlerine resmen başlamış olacak. Ayrıca bakanlık yine Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyip Erdoğan'ın da açıklaması üzerine Ağustos'tan sonra 10 bin yeni öğretmen ataması daha yapacak. 10 bin yeni öğretmen ataması 2017 KPSS puanları ile yapılacak. MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER


 

Bu haber 4579 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort