Sokakları Temizleyerek İki Öğrenciye Burs Veriyor

Zonguldak Belediyesi’nde 8 senedir temizlik görevlisi olarak çalışan Abdurrahman Yılmaz (53), sokakları temizleyerek kazandığı 2 bin 400 liranın 400 lirası ile 2 ilkokul öğrencisine burs veriyor.

Sokakları Temizleyerek İki Öğrenciye Burs Veriyor
10 Ekim 2019 - 03:53

Zonguldak’ta 8 yıl önce mezarlık görevlisi olarak çalışan Abdurrahman Yılmaz Rat Mahallesinde ailesinden kalma bir evde yalnız yaşıyor. 8 sene önce Zonguldak Belediyesi’nde işe başlayan Yılmaz, her sabah erken saatlerde kalkıp kent merkezinde sokakları temizliyor. DHA’nın haberine göre alın teri ile kazandığı 2 bin 400 lira ile ilkokulda öğrenim gören iki öğrenciye 200’er lira burs veriyor.

Yılmaz okumayı çok istediğini fakat maddi durumlarının yetersiz olması sebebiyle ilkokuldan sonra okuyamadığını belirtti. Kalem ve defter almak için simit satıp ayakkabı boyadığını anlatan Yılmaz, ‘’Bir kalem bir defter için eler çektiğimi biliyorum. Çocuklar benim kim olduğumu biliyor ama onlara burs verdiğimi bilmiyor. Bilmelerini de istemiyorum. Onların başarısı beni mutlu ediyor. O çocuklar geleceğimiz. Okuma yazma azmiyle tutuşuyorlar. Mumla ders çalışarak mühendis, doktor olan çocuklar var. Aslında ben de onlardan etkilendim. Çocuklar okusun mühendis ve doktor olsun. Okul ihtiyaçlarımı kendim karşılamak için simit satardım, ayakkabı boyardım. Bir defter, bir kalem geldiğinde bizim için bayramdı’’ dedi.

Maddi durumu iyi olduğu sürece burs vermeye devam edeceğini söyleyen Yılmaz, ‘’Zonguldak halkının nezih ve temiz bir ortamda yaşamaları için arkadaşlarım ile birlikte çalışıyoruz. Durumum iyi oldukça burs vermeye devam edeceğim. Bu bana gurur veriyor. Kefenin cebi yok ve bir sigara bile 15 lira. Sigara içmeyip o çocuğa versen, çocuk onla ayakkabı ve kıyafet alır. Bunu kendim istediğim için yapıyorum. Kimsenin düşüncesi benim için önemli değil’’ dedi.

Birlikte çalıştığı mesai arkadaşları da ‘’Kendisi çok sayılan ve çok sevilen birisidir. İşine saygılı ve dürüsttür. Abdurrahman ağabey ile gurur duyuyoruz’’ ifadelerinde bulundular.

Bu haber 388 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort