Skandal Büyüyor! 17 Gözaltı 22 Öğretmen Görevden Atıldı

Milli Eğitim Bakanlığı sahte diplomalı öğretmen skandalının patlamasından sonra shte diploma ile görev yapan sahte öğretmenlerin peşine düştü. Çok sayıda öğretmenin görevden atılmasının ardından Adana dahil 5 i

30 Mart 2016 - 21:36

Milli Eğitim Bakanlığı sahte diplomalı öğretmen skandalının patlamasından sonra shte diploma ile görev yapan sahte öğretmenlerin peşine düştü. Çok sayıda öğretmenin görevden atılmasının ardından Adana dahil 5 ilde de sahte diploma çetesine operasyon yapıldı.

Memur ve Öğretmenlere Nisan Maaşı Kesinti Şoku Tıklayınız

Yapılan operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı, 3 kişi aranıyor.
Adana polisi, geçtiğimiz ocak ayında para karşılığında KPSS'den yeterli puan alamayan öğretmen adaylarının atamasını yapan bir çeteyi takibe aldı. Teknik ve fiziki takip sonucu elde edilen bilgiler doğrultusunda çetenin 35 ile 50 bin lira para karşılığında resmi olarak atamasını yaptırdığı 22 öğretmen saptandı. Bu öğretmenler Adana'ya getirilip sorguya alındılar. Öğretmenler, atamalarını para karşılığında Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde beden eğitim öğretmeni olan Zeki K.'nın yaptırdığını itiraf etti. Özel sürücü kursu da olan Zeki A.'nın da aralarında olduğu olayla ilgili 17 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin para karşılığında KPSS'den düşük puan aldıkları için ataması yapılamayan öğretmen adaylarının bilgilerini alıp, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sistemine girerek atamalarını yaptığı ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından acil olarak meslekten ihraç edilen 22 öğretmen sorgularının ardından serbest bırakılırken Zeki K. ile 16 kişinin sorgusu sürüyor.


FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu