Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir?

Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir?

Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir?
07 Kasım 2018 - 17:31

Kadın ve erkeğin yüz hatlarında rahatsız olduğu en belirgin kusurlardan biri de siyah noktalardır. Siyah nokta oluşumunun çeşitli nedenleri olduğu gibi yok etmenin de çeşitli yöntemleri vardır. Bu yazımızda sizlere siyah nokta için alternatif yöntemlerden bahsedeceğim.
Siyah noktalar için alternatif maskelerden biri mısır unu, kil, el kremi ve su karışımından oluşan cilt maskesidir. Bu maskeyi haftada bir gün cildinize uygulayarak siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.


Bir tutam kırlangıç otu, ayrık otu, beş bardak su ile kaynatılıp bir gece dinlendirilir ve ardından siyah noktaların olduğu bölgeye sürülür. Bu da etkili bir yöntemdir.
Bir diğer yöntem ise nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamurun su dolu kap içerisinde kaynatılarak yapılan karışım soğuyunca yüze sürmektir.
Son olarak bahsetmek istediğim siyah nokta yok etme yöntemi ise salatalık suyunu baz alıyor. Bir adet soyulmuş salatalığın suyu çıkartılır ve içine bir fincan limon suyu, bir çorba kaşığı badem yağı, yumurta akı ile karıştırılır. Bu karışıma patates unu ilave edilir. Bu maske yüze uygulanır ve yaklaşık yirmi dakika sonra ılık su ile yıkanır. Böylelikle son yöntemimizi de vermiş olduk. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum