erkek protez saçthemeforest temaları

Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir?

Masa başı diye tabir edilen bilgisayar merkezli çalışan sayısının artması birçok hastalığı da beraberinde getirmiştir. Bunlardan en sık rastlananı ise sürekli sandalyede oturmaktan kaynaklanan sırt ağrılarıdır.

Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir?
10 Kasım 2018 - 00:57

Ergonomik olmayan sandalyeler, oturuş bozuklukları da bu durumu tetikleyen en temel etkenlerdendir.
Sırt ağrısı ile ilgili şikayetler arttıkça, sırt ağrısına ne iyi gelir gibi soruların yanıtı da internette aranmaya başlandı. Biz de bu yazımızda sizlere sırt ağrısına ne iyi gelir hakkında bilgi vermeye çalışacağız.
Genellikle geçici olduğu için önemsenmeyen sırt ağrıları ilerleyen yaşlarda duruş bozukluğu, eklem ağrıları, ve kamburluk olarak karşımıza çıkabilir. Bu yüzden sırt ağrıları ciddiye alınıp, sırt ağrısı olmaması için gerekli önlemler alınmalıdır. 
Her sırtınız ağrıdığında doktora gitmek yerine evde kısa zamanda ağrılarınızı geçirecek çözümü bulabilirsiniz.
Sırt ağrısı kendini genelde yanma, boyun tutulması, bel ve kalçada sızı, uyuşma şeklinde gösterir.
Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir
Çok şiddetli olmayan ve anlık olarak gelişen olaylardan dolayı oluşan sırt ağrılarınızı hafifletmeye yarayacak ve evde kısa sürede uygulayabileceğiniz doğal çözümler:
Sıvı Tüketimi
Özellikle yaz aylarında vücuttaki sıvı kaybı sırt ağrılarını tetikleyebilir. Bunun için günde 1,5-2 litre su içmeye özen göstermelisiniz.
Papatya Çayı
Kış aylarının vazgeçilmezi bitki çaylarından papatya çayını günde 1 bardak tüketerek genel ağrılarınızdan kurtulabilir ve yorgunluğunuzu atabilirsiniz.
Sarımsak
Faydaları saymakla bitirilmeyecek sarımsak sırt ağrılarının da vazgeçilmez doğal ilaçları arasındadır. Sabahları 2-3 diş sarımsağı yiyerek ya da hap gibi yutarak sırt ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.
Buz Tedavisi
Buzluktaki buz kalıbından çıkardığınız buzları temiz bir beze sararak ağrıyan yere maksimum 15 dakika olacak şekilde koyabilirsiniz. Buz tedavisini fazla uygulamanın zararlı olduğu gerçeğini unutmayın.
Zerdaçal
Vücuttaki iltihabı ve ödemi atmak için kullanılan doğal antioksidan zerdaçalın 2 yemek kaşığını 1 yemek kaşığı doğal süzme bal ve 2 yemek kaşığı ısınmış sütle karıştırıp bir macun hale getirdikten sonra ağrıyan yerinize sürebilirsiniz.
 

Bu haber 9177 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort