Sınıf ortasında öğretmene darp

Hürriyet'in haberine göre Antalya'da bir okulda görev yapan öğretmeni bir öğrencinin yakını oldukları iddia edilen üç kişi sınıfta darp etti. İşte haberin detayları...

27 Şubat 2017 - 10:03

Antalya'da bir okulda meydana geldiği iddia edilen olayda geç kalan öğrencisini sınıfa almayan öğretmen, öğrencilerin yakınların tarafından şiddete maruz kaldı.
 
Okulda yaşananlarla ilgili Hürriyet muhabirine bilgi veren Türk Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Bünyamin Seçme, "11'inci sınıf öğrencisi derse geç kalıyor. Öğretmenimiz de bu öğrenciyi doğal olarak derse almıyor. Öğrenci de yaşadıklarını babasına anlatıyor. Baba, 2 akrabasıyla birlikte okulu basıyor" dedi.
 
3 kişinin okulun güvenlik görevlisini darp ederek sınıfa kadar çıktıklarını anlatan Seçme, "Bu vahşi adamlar öğretmenimizin ders yaptığı sınıfa kadar girip kendisini darp ediyorlar. Öğretmenimiz yüzüne çok sayıda yumruk almış. Kendisi rapor aldıktan sonra polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Polis, söz konusu kişilerin kısa sürede yakalanacağını söyledi" diye konuştu.
 
Okulda yaşananlarla ilgili Hürriyet muhabirine konuşan öğrenciler ise şöyle dedi: "Biz daha ne olduğunu anlamadan 3 kişi öğretmenimize saldırdı. Olayda ismi geçen arkadaşımız ise kavgaya müdahale etmedi. Çok korktuk. Öğretmenimizi dövenler hızla okuldan dışarı çıkıp gözden kayboldu."
 
Salim UZUN - Hürriyet

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kral
    8 ay önce
    bir okul da bir öğretmenin dövülmesi....çok yazık.... bu öğretmen evinde olsa haneye tecavüzden dünyanın cezasını alacak olan bu şahışlara eğitim yuvası eğitim evi dediğimiz yerde yaptıkları darpa ne denilecek bakıp görecez.... ciddi anlamda ülkemizde öğretmene verilen değer koca bir sıfır.... öğretmenin maaşını ve yaz tatilini hesaplayanlar, boş işleri bırakıp niçin öğretmenin değeri kalmadı diye araştırsalar daha makbule geçer...ne öğrencisi değer veriyor ne velisi... öğrenciye kızsan ya vurdumduymaz bir veli geliyor okula ya da hocam dikkat edin diyen bir idareci... Öğretmenlik kutsal bir meslektir, eğitime ve öğretmenlerimize her anlamda sahip çıkmak gerekir....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları