Sınıf öğretmenleri üvey evlat muamelesi görüyor?

Eğitim Bir Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, "Eğitimciler arasındaki ücret farklılıkları iş barışını bozuyor.dedi.

31 Mayıs 2017 - 14:30

Eğitim Bir Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, "Eğitimciler arasındaki ücret farklılıkları iş barışını bozuyor. Özellikle Sınıf öğretmenleri ile branş öğretmenleri arasındaki bariz ücret farkı, yıllardır çözülmeyen ve sınıf öğretmenlerini hayal kırıklığına uğratan bir uygulama olarak ortada durmaktadır" dedi.

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan yaptığı açıklamada, "Sınıf öğretmenleri haftalık maaş karşılığı olarak 18 saat derse girmektedir. Branş öğretmenlerinde bu oran haftalık maaş karşılığı 15 saattir.

Atanma olarak aynı statüde olan yaptığı iş olarak aynı olan öğretmenler arasında bu şekilde bariz bir ücret adaletsizliğinin olması özellikle sınıf öğretmenlerimizi üzmektedir" ifadelerini kullandı.

Aydın Kalkan, "Sınıf öğretmenleri özellikle alt yaş grubunda çocuklarımızın geleceği için çalışmaktadır. 7-12 yaş grubundaki çocuklar bir yandan kişilik ve karakter gelişimini sürdürürken bir yandan da eğitim öğretim hayatlarına başlamaktadır. Sınıf öğretmenleri burada çok zor ve önemli bir işlev yürütmektedir" dedi. Aydın Kalkan, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Henüz çocukluklarını yaşarken bir yandan da eğitim hayatlarına adım atmaktadırlar.

Bu süreçte eğitim öğretim hizmeti sunan sınıf öğretmenlerimizin moral motivasyonunun üst seviyelerde olması gerekirken yıllardır bir ücret konusunda mağduriyetler yaşamaktadırlar. Sınıf öğretmenleri destekleme kurslarından da yeterince yararlanamamaktadırlar, tüm bu konularda 2017 Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetten ciddi adımlar atmasını beklemekteyiz."
Kayseri Yeni Haber

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Muallim
  5 ay önce
  Tamamdasorunlar tekrarlana tekrarlana çözüm bulur
 • Muallim
  5 ay önce
  Allah aşkına bu yeni bir haber değil ki yıllardan beri bu böyle. Siz haber yapınca mı değişecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası