Sınıf öğretmeninden müthiş roket projesi

Fen bilgisi dersinde yaptığı deneyin sonucunu 20 yıl araştıran Giresunlu sınıf öğretmeni Celalettin Turkar iç darbe ile hareket edebilen roket projesi hazırladı. Turkar, Türk Patent Enstitüsü’nün davetiyle 3-6 Mart

28 Şubat 2016 - 21:18

Fen bilgisi dersinde yaptığı deneyin sonucunu 20 yıl araştıran Giresunlu sınıf öğretmeni Celalettin Turkar iç darbe ile hareket edebilen roket projesi hazırladı. Turkar, Türk Patent Enstitüsü’nün davetiyle 3-6 Mart 2016 tarihinde İstanbul Buluş Fuarı’nda roketi tanıtacağını belirtti.

Sınıf öğretmeni Celalettin Turkar, roket üzerine araştırmalar yaparak uzun süre uğraş verdiğini anlatarak, şöyle konuştu:
"Diğer roketler arkasından itki kuvvetini oluşturan gaz alttan püskürerek hareket etmesini sağlar. İç darbe ile hareket edebilen bu rokette itki kuvveti roketin içinde yanmakta ve yüksek basınç oluşuyor, oluşan yüksek basınçlı gazın roketin ön tarafına vurmasıyla hareketi sağlanıyor. Olayı tamamen beynimde tasarladım ve her yerde kafamda canlandırdım daha sonra da projeyi oluşturdum."     

Türk Patent Enstitüsü’nün davetiyle 3-6 Mart 2016 tarihinde İstanbul Buluş Fuarında roketi tanıtacağını dile getiren Turkar, "İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi mezunuyum. Bu olayı milli düşünüyorum ve bu projeye devletimizin sahip çıkmasını bekliyorum" dedi.

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SİTEYE ÜYE OL BİLGİ ÖDEV ŞİİR VB. PAYLAŞ, SOHBET ET 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları