Şimdide Kakao Talk tutuklamaları başladı

Bylock'tan sonra şimdide Kakao Talk tutuklamaları başladı. FETÖ operasyonunda yeni tutuklama nedeni çıktı. 'Kakao Talk' kullanan öğretmenler adliyeye sevk edildi Adıyaman'ın Besni ilçesinde yürütülen FETÖ operasyonları kapsamında 'Kakao Talk' adlı yazışma programı kullanan 4 öğretmen ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi. Haberin detayı ve eğitim haberlerini yakından takip etmek için öğretmenlersitesi.com'dan ayrılmayınız..

11 Şubat 2017 - 22:05 - Güncelleme: 11 Şubat 2017 - 22:47

 Adıyaman'ın Besni ilçesinde yürütülen FETÖ operasyonları kapsamında 'Kakao Talk' adlı yazışma programı kullanan 4 öğretmen ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.  Edinilen bilgilere göre, Besni'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında mesleklerinden ihraç edilen 4 öğretmen polis ekipleri tarafından göz altına alındı.

Gözaltına alınan İ.B., H.A.D., Ü.A ve M.S adlı öğretmenlerin gizli yazışma programı 'Kakao Talk' kullandıkları tespit edildi.  Sorgulamalarının adli makamlara sevk edilen şahıslar, mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.
Kaynak: Timetürk

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • özlem
  2 ay önce
  merhabalar,aynı dertten bizde muzdaribiz.ancak samsung telefonumuzda yüklü gelip gelmediğini nerden öğrenebiliriz bilmiyoruz.sizin bu konuda bilginiz var mı.acil cevap verirseniz çok sevinirim
 • ***
  3 ay önce
  Bende kakao kullanıyorum bende mi fetöcüyüm
 • Mustafa
  9 ay önce
  Ben 14 ekimde açığa alındım 7 şubatta ihraç oldum.din kültürü öğretmeniyim .sürekli fetoyü eleştiren biriyim.Hatta öyleki öğrencilerin kimse yok mu derneğine para msj atalım mı diye sorduklarında daha sağlam ihlaslı yardım kuruluşlarına yardım edin dedim Kuran ile alim görüşü uyuşmazsa Kuran'ın yolunda gidin dedim ve yazılı sınavlarıma da dahi bu soruyu sordum konuyla alakalı olduğu için.Dinler arası diyalog öğrenciler tarafından sorulduğunda böyle birşeyin islamda olmadığını söyledim.O Zaman'lar Feto suç örgütü olarak anılmadığı için rahat rahat eleştiremiyorduk böyle üstü kapalı eleştirebildik.15 temmuz akşamı C.başkanı sokağa çıkın çağrısı yapmadan evel sokağa çıkıp meydana gittim.Ancak Fetonun kumpası sonucu ve hükümetimizin sürekli kandırılması sonucu ihraç edildim.Tabi bunları Allah için yaptım belirtmemdeki maksad hükümetle aynı fikirdeyiz ama zıd fikirli fetocü diye yaftalandık.Ayrıca Cumhurbaşkanı'mız bir havaalanına gittiğinde oradaki vekil bürokratlar hep karşılar siyasiler ve bürokratlardan halk onu göremez.Ancak darbe akşamı Cumhurbaşkanı havaalanına indiğinde sadece halk ve birkaç güvendiği kişi vardı.Cumhurbaşkanı kimin güvenilir olup olmadığını gördü.Şimdi ise halka değil bürokratlara güveniyor.Gözüyle de güvenilir insanları gördü ama yine de işleri başkasına güvenerek yapıyor sayın cumhurbaşkanım.Artık hataya milletin takati kalmıştır.Artık tankın altına yatan bedel ödeyen halk ve STK ları birşey sayıp bir danışın artık..
 • Enteran
  9 ay önce
  Bir dönem BÜTÜN Samsung telefonlara FABRİKADAN yüklü olarak gelen Kakao Talk isimli WhatsApp benzeri mesajlaşma programını kullananlar tutuklanıyor ve bu bir şaka değil. Programı sadece Google Play'den 100 milyon (evet YÜZ MİLYON) kişi indirmiş ve hâlen yaygın biçimde kullanılıyor. Bu bir hezeyan olmalı.
 • Mağdur
  9 ay önce
  Bu ne ya darbe yapanlar belli süz ne ile uğraşıyorsunuz.sulandirmayin darbeyi
 • Özgür
  9 ay önce
  Bylock kullanan yüzde yüz fetöcü teröristtir. Bylock fetöcü teröristler tarafından kullanılan bir iletişim aracıdır terör faaliyeti bu araçla sağlanmıştır. Devlete desteğimiz yüzde yüzdür mağdur edebiyatıyla işi sulandırıp milleti şüpheye düşürmeye çalışıyorlar devlet millet elele bu teröristleri temizleyecektir
 • Yusuf ATMACA
  9 ay önce
  Yahu iyice cılkı çıktı. Yasal sendika ve bankasya suç olamaz bu kurumlar suç işlemişse o kurumları kapatmamak görevi ihmal suçudur. Bylock ta yukarıda yazanda suç değil. Fakat bu proğramlarla suç olan iletişim yapılmışsa zaten suç tartışılmaz. Gereksiz yargı yükü ondan önemlisi 135bin kişi mağdur edildi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem