öğretmenlerin haziran semineri belli oldu yüz yüze mi online mı olacak? öğretmenlerin haziran semineri belli oldu yüz yüze mi online mı olacak?

31 Mart seçimlerinde adalet ve Kalkınma Partisi  AK Parti'nin bir çok belediyeyi kaybetmesi ve oy oranının düşmesi ayrıca ana muhalefet Cumhuriyet Halk Partisi CHP'nin uzun yıllar sonra ilk kez birinci parti olması hükümet cephesinde önemli hareketliliklere neden oldu.
Ak part cephesinde seçim sonrası sıcak gelişmeler yaşanıyor. Gelen iddialara göre cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadroda önemli değişiklikleri yapacak. Alınan seçim yenilgisinin, seçmenin gönderdiği mesajın değerlendirileceği ve gerek parti içerisinde gerekse kabinede ciddi değişiklikler yapılacağı iddia edildi. Bu bağlamda AK Parti MYK 'sı önümüzdeki günlerde toplanacak. Toplantıda önemli kararlar alınacak. Alınacak kararlardan birinin de Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'le ilgili olduğu iddia ediliyor. 
Adalet ve kalkınma Partisi Merkez Yönetim Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda, seçim sonuçları değerlendirilecek ve alınan mağlubiyetin nedenleri araştırılarak seçmenin gönlünün alınması için izlenecek yol haritası belirlenecek. Bu toplantıda bir çok bakanın görevden alınması bekleniyor. Bunlardan birinin de milli eğitim Bakanı Yusuf Tekin olmasına yüksek ihtimal veriliyor.

Bakan Tekin'in Milli Eğitim Bakanlığı görevinden alınmasının beklenmesinin nedenlerinden biri ise mülakat konusundaki esrarı olarak tanımlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce seçim vaadi olarak mülakatı kaldıracağını açıklamıştı. Ancak seçimden hemen sonra konuşan Bakan Yusuf Tekin, mülakatın kaldırılmayacağını ve daha kapsamlı bir mülakat yapılacağını duyurmuştu. Tarikatlara ait olduğu edilen sivil toplum örgütleri ile yapılan sözleşmeler, ve protokoller büyük bir tepki çekmişti. Bu protokollerle birlikte mülakatın kaldırılmaması, öğretmen atamalarında gecikme, takvimin açıklanmaması ve atama bekleyen öğretmenlerin olumsuz düşünceye kapılması konusunda sorumluluğun Yusuf Tekin'de çağı ve seçimi kaybedilmesinin nedenlerinden biri olarak Bakan Tekin'in görülerek görevden alınacağı iddia ediliyor.

AK Parti MYK ardından yapılacak olan açıklama durum netlik kazanacak.