SGK muayene ücretlerine zam

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından muayene ücretlerine zam yapıldı. Memur ve diğer çalışanların eczanelerden ilaç alırken ödedikleri, emeklilerin de maaşlarından kesilen muayene ücretlerine zam yapıldı. Muayene ücretlerine kadar oldu?

03 Ocak 2017 - 09:41

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından muayene ücretlerine zam yapıldı. Memur ve diğer çalışanların eczanelerden ilaç alırken ödedikleri, emeklilerin de maaşlarından kesilen muayene ücretlerine zam yapıldığı açıklandı. Yapılan bu zamla birlikte memur, emekli ve çalışanların ödeyecekleri yeni muayene ücretleri belli oldu.

SGK tarafından üniversite hastanelerindeki muayene ücreti 5 liradan 8 liraya, eğitim araştırma hastanelerinde 5 lira olan muayene ücreti 7 liraya, devlet hastanelerinde ise 5 lira olan muayene ücreti 6 liraya, özel hastanelerdeki muayene ücretinin de 12 liradan 15 liraya çıkarıldığı belirtildi.Sosyal Güvenlik Kurumunun muayene ücretlerine yaptığı zam hakkında açıklamalarda bulunan Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Eczacı Nurten Saydan, muayene ücreti tahsildarlığı yapmak istemediklerini söylerken, muayene ücreti tahsilatı yaparken vatandaşlarla sorunlar yaşadıklarını vurguladı.

Saydan, emekli vatandaşların maaşlarından kesilen, çalışanların ise devlet ya da üniversite hastanelerine giriş yaptırdıklarında oluşan ve eczanelerde ilaç alırken ödedikleri muayene ücretlerine SGK tarafından 31 Aralık tarihli mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanarak 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe giren düzenleme ile zam yapıldığını ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 190 üniversite öğrencisi zehirlendi
Rize'de 190 üniversite öğrencisi zehirlendi
ÖSYM başkanı Özer'den ikinci oturum hakkında açıklama geldi
ÖSYM başkanı Özer'den ikinci oturum hakkında açıklama geldi