Serap Öğretmen ile İlgili Valilikten Açıklama

Bilindiği üzere yolsuzluk yapıldığını ihbar edince açığa alınan Serap Öğretmen intihar etmişti. Bunun üzerine Valilikten ilk açıklama geldi. İşte detaylar…

Serap Öğretmen ile İlgili Valilikten Açıklama
24 Eylül 2019 - 09:24 - Güncelleme: 25 Eylül 2019 - 19:29

Kocaeli’de çalıştığı kurumunda yolsuzluk yapıldığını ortaya çıkarmak istediği için açığa alındığı iddia edilen öğretmen Serap Yılhan intihar etmişti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk evlerinde görev yapan öğretmenin Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan evinde müdürlerin baskısına dayanamayarak intihar ettiği öne sürülmüştü.

İddialara göre Yılhan, çocuk evlerinde kalan çocuklara devlet tarafından gönderilen paraların çocuklara kullanılmadığını ve bu sebeple ilgili birimlere şikayette bulunduğu, kurum müdürü ve sayın alma müdürünün hızla emekli edildiği, Serap Yılhan’ın bu süreçte açığa alındığı iddialar arasındaydı.

İki kız çocuğu olan Öğretmen Serap Yılhan, ardında iki tane mektup bırakarak intihar etti ve ardından geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

Bunun üzerine Kocaeli Valiliği bir açıklama yaptı. İşte o açıklama;

‘’Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’nde Çocuk Gelişimci olarak görev yapan merhum Serap Yılhan ile ilgili basında yer alan haberlerle ilgili aşağıda ki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Merhum Serap Yılhan hakkında 18.12.2018 tarihinde CİMER üzerinden Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı’na ayrıca 16.11.2018 tarihinde yine CİMER üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yapılan şikayet sonucunda, Savcılık tarafından 05.02.2019 tarihinde başlatılan Adli Soruşturma ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı denetçileri tarafından başlatılan idari soruşturma neticesinde, merhum Serap YIlhan, tedbiren 26.03.2019 tarihinde açığa alınmış olup, yargı ve soruşturma süreci devam etmektedir.

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü’nün emekliye ayrılmasının soruşturma ile bir alakası bulunmamakta olup, kendi isteği üzerine emekliye ayrılmıştır.

Yapılan Adli ve İdari soruşturmaların devam ettiği süreçte bu üzücü müessir olay meydana gelmiştir. Merhum Serap Yılhan’ Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınları da başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’

 

 

Bu haber 909 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort