SENE BAŞI YAPILACAK İŞLEMLER

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin sene başı yapacağı iş ve işlemlerle ilgili güncelleme yaptı. MEB öğretmenlere ve okullara yönelik olarak gönderdiği yazıda bir takım uyarılarda da bulundu.

SENE BAŞI YAPILACAK İŞLEMLER
14 Eylül 2018 - 23:14 - Güncelleme: 14 Eylül 2018 - 23:20

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin yapması gereken sene başı yapılacak işlemlerle ilgili detaylı bir resmi yazı yayınladı ve ilgili kurumlara gönderdi. Bakanlık gerekli uyarılarda da bulundu.

2018-2019 eğitim öğretim yılı sene başı iş ve işlemler ile ilgili resmi yazı

Sene başında yapılması gereken iş ve işlemlerden bazıları

Kayıt işlemlerinin yapılması, Sınıf mevcutlarının ayarlanması, Nakil işlemlerinin planlanması, Mevsimlik tarım işçisi ailelerin çocuklarının durumu, Ders başlama saatinin gün ışığına göre ayarlanması, Tam gün eğitim ve ikili eğitimde giriş çıkış zamanları ile öğle arasının düzenlenmesi, e-okul veri giriş işlemlerinin zamanında yapılması, Öğrenci devamsızlıkları, Evde ya da hastanede eğitim alan öğrenciler, Sene başı zümre ve şube öğretmenler kurulları, İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) Okuma Bayramları, e-Okul yönetim bilgi sisteminde yapılacak işlemlerin tamamlanması, Okula kayıt parası, Eylül 2018 mesleki çalışmalar, Kurum Standartları, Okul öncesi için alan taramaları, Yatılı Bölge Ortaokullarına kayıtlar, 2015-2019 Stratejik planlama,MEB’in resmi yazısı için TIKLAYINIZ

Bu haber 4485 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort