Liyakat Sen, Milli Eğitim Bakanlığına resmi yazı yazarak öğretmenlerin ve milli eğitim müdürlüğü bünyesinde görev yapan tüm personelin maaş, ek ders ücreti ve sigorta ödemeleri ile ilgili uygulamanın değişmesini talep etti. Bakanlık sendikanın bu talebine olumlu yanıt verdi ve ödeneklerle ilgili düzenlemeye gitti. Sendika tarafından yapılan açıklama şöyle:

MEB, ÖNERİMİZ SONUCU KARMAŞAYI BİTİRDİ

MEB Genel Müdürlüklerinin; personel maaş, ek ders ve sigorta ödemeleri için farklı ekranlardan ödenek istemeleri karmaşaya neden oluyordu. 

Liyakatli Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak 08.01.2024 tarihli ve 903.02.01/277 sayılı yazımız ile Eğitim çalışanlarının maaş, maaş farkı ve sigorta prim ödemelerinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için Genel Müdürlükler arasında koordinasyon sağlanarak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden istenen tahmini ödenek miktarlarının tek bir sistem üzerinden talep edilmesini, çözüm önerisi olarak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin MEBBİS Ödenek Takip Ekranından tüm Genel Müdürlüklere ait ödenek taleplerinin alınmasını Milli Eğitim Bakanlığından talep etmiştik.

Önerimiz sonucunda MEB Genel Müdürlüklerinin; merkez ve taşra harcama birimlerine  gönderdiği duyurularla Şubat ayı itibariyle ödenek taleplerinin sadece  İl ve İlçe MEM ödenek ekranı kullanılarak toplanacağı duyuruldu. MEB, böylece karmaşaya son vermiş oldu.

Eğitim ve Bilim Çalışanlarının daha kaliteli hizmet alabilmesi için Bakanlığımıza; fikir, öneri ve taleplerimizle yol göstermeye devam edeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarımıza önerilerimizi uyguladıkları için teşekkür ederiz.

EBS’den uzman-başöğretmenlik tazminatının maaşlara yansıması 3600 açıklaması EBS’den uzman-başöğretmenlik tazminatının maaşlara yansıması 3600 açıklaması

Liyakat-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu