Şehit Necmettin Öğretmenin Adı Yaşatılıyor

Necmettin öğretmenin adı verilen gezici anaokulu otobüsü Tunceli'de hizmet vermeye başladı.

Şehit Necmettin Öğretmenin Adı Yaşatılıyor
10 Ağustos 2019 - 12:12

Tunceli'de PKK'lı teröristler tarafından 2 yıl önce şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz'ın adı yaşatılmaya çalışılıyor. Son olarak Tunceli Valiliği tarafından okul öncesi eğitim kapsamında Necmettin Yılmaz'ın adı verilen gezici anaokulu otobüsü büyük ilgi gördü. “Şehit Necmettin Yılmaz Gezici Anaokulu Otobüsü” adı verilen otobüsü ziyaret eden Tunceli Valisi Tuncay Sonel, çocuklara hediyeler dağıtarak dondurma ikram etti.

Otobüsün özel olarak yapıldığını ve tasarlandığını aktaran Vali Sonel, Necmettin öğretmenin anısının yaşatıldığını, bu sayede hem köylerde hem mahallelerde çocuklara ulaşarak onların gönüllerinin alındığını söyledi. Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla yaptırdıkları otobüsün tam bir anasınıfı şeklinde tasarlandığı bilgisini veren Vali Sonel, çocukların öğretmenler eşliğinde hem eğlendiklerini hem de arkadaşları ile hoşça vakit geçirdiklerini belirtti.

Hatırlanacağı gibi öğretmen Necmettin Yılmaz, görev yaptığı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden memleketi Gümüşhane'ye 16 Haziran 2017 tarihinde giderken PKK'lı teröristler tarafından Tunceli-Pülümür karayolunda şehit edilmişti.

Bu haber 533 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort