Şehit Necmettin Öğretmen'in okuluna gitti ve çocuklara o sözü verdi

Türk Eğitim Sen -Kamu-Sen Siverek İlçe Temsilcisi Mehmet Şengönül'ün dün şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz'ın okuluna giderek şehit öğretmenin öğrencileri ile okulda bir araya gelip fotoğraf çektirdiği ve öğrencilere Necmettin öğretmenin sağ salim geri döneceğini söylediği ortaya çıktı. İşte yürek yakan gelişmenin detayları:

22 Haziran 2017 - 08:25 - Güncelleme: 22 Haziran 2017 - 13:03

Türk Eğitim Sen Siverek Temsilcisi Mehmet Şengönül, dün Necmettin Yılmaz'öğretmenin okuluna giderek köydeki öğrencilerle görüştüğü ve onlara öğretmenlerinin sağ salim geriye döneceğini söylediği öğrenildi. Şengönül olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:  

''Bu fotoğrafı dün çektik, senin sağ salim tekrar sınıfına girip yanlarında olacağının sözünü verdik bu minik yüreklere, şimdi bu çocukların boynunu büken zihniyetinizi Allah kahretsin. Öğretmenimizi şehit verdik. Suçu neydi ki vatanın her karış toprağını kutsal bilip, görevlerini icra etmek için ateş çemberi içine koşmalarıydı.

Silahsızdılar fakat karşısında ki güruh gözü dönmüş, katil ve silahsız bir insanı öldürmeye teşebbüs edecek kadar cani bir güruhtu. İntikamı yerde kalır mı ey zalimler, acısı yürekten atılır mı ey hainler. Şehit öğretmenimiz, gencecik fidanımız, yüreği vatan aşkıyla çarpan ve vatana hayırlı evlatlar yetiştirmek umudu ile kendini ateşe atan ey mazlum öğretmenim; yerin yurdun cennet olsun. Biz bayrağımızın dalgalandığı her yere eğitimi taşımaya hazırız. Emanetin omuzlarımızda Necmettin öğretmenim.''

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • John Brown
    5 ay önce
    Öğretmen, 6 ( ALTI ) sene sözleşmeli olarak görev yapmasının ardından aynı okula kadrolu olarak atanma talebinde bulunaBİLECEK tir. Bu hususu isteyenlerin arzuları yerine gelmiş tir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
2 yeni KHK daha geliyor
2 yeni KHK daha geliyor