Şehit Çocukları İçin Afet Farkındalığı Eğitimi

Şehir çocukları için Ankara’da Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri eğitim kampı düzenledi. UMKE tarafından düzenlenen eğitim kampında afet farkındalığının oluşması amaçlandı. Kampta ekipler tarafından çocuklara uygulamalı eğitim verildi.

Şehit Çocukları İçin Afet Farkındalığı Eğitimi
09 Aralık 2019 - 22:54

Uygulamalı Eğitim Verildi
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Ambulans sisteminin kuruluş yıl dönümü için eğitim kampı düzenlendi. Sistemin kuruluşunun 25. Yılı olması nedeniyle düzenlenen kampta şehir çocukları da eğitim gördü. UMKE tarafından şehir çocuklarına afetlerden korunma için uygulamalı eğitim verildi. Uygulamalı eğitimler afet ve kaza anında yapılacakların gösterilmesi ile devam etti. Afet ve kaza durumlarına karşı eğitilen çocuklar kampta keyifli vakit geçirerek eğlendi.

Öğrenciler Mutluluklarını Dile Getirdi

Öğrencilerden Muhammet Fatih Er, kamp ile ilgili yorumlar yaptı. Er kampa gelmeden önce UMKE ismini hiç duymadığını söyledi. Kampa geldikten sonra bu kurumun ne kadar faydalı olduğunu anladığını söyleyen Er, günlük yaşantılarında kullanacakları bilgileri öğrendiklerini belirtti.

Kaza anında başlarına gelecek olan sorunlar ile baş etmeyi öğrenen öğrenciler, ilk yardım çeşitlerini de bu eğitim ile öğrenmiş oldu. Öğrenciler daha önce başlarına bir kaza geldiğinde nasıl davranacaklarını bilmediklerini söyledi. Kamp için öğrenciler bilgi yanında eğlence kampı yorumları da yaptı. Verilen eğitimin uygulamalı olan kısmı öğrenciler için oldukça etkili oldu. Öğrencilerin kampta son derece eğlenceli vakit geçirdikleri de gözlemlendi. Bu durum öğrenciler için ve eğitmenler için de mutluluk kaynağı oldu.

Bu haber 384 defa okunmuştur.

Şişli Eskort