Yarıyıl sömestr tatili 15 tatil ne zaman başlıyor Yarıyıl sömestr tatili 15 tatil ne zaman başlıyor

Temennimiz, en kısa zamanda Ayşenur  Alkan  öğretmenimizin anısına, ÜCRETLİ ÖĞRETMEN sayısı kadar  öğretmen ataması yapılması ve atama bekleyen öğretmenlerimizin hayallerinin gerçek olması.
ünkü umutlarla üniversite kazanan, binbir güçlükle okuyup mezun olan, zorluklarla KPSS'ye hazırlanan öğretmenlerimiz atama bekliyor.
Atanmayan  öğretmenlerimiz ekonomik özgürlüklerine ve öğrencilerine kavuşmak istiyor, yuva kurma, aile olma zamanları geldi de geçiyor.
Atama bekleyen öğretmenlerimizin kimisi ücretli öğretmenlik ve özel okul öğretmenliği ile asgari ücrete bile denk gelmeyen ücrete çalışmak zorunda kalırken, kimisi de markette, inşatta, pazarda, restaurant ve kafelerde en fazla asgari ücrete denk gelen ücret karşılığında çalışarak geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar. 
Şehit Ayşenur Alkan öğretmenimiz de ücretli öğretmenlikle ekmeğini kazanmaya çalışan yüzbinlerce atama bekleyen öğretmenlerimizden sadece birisiydi.
Dileriz yetkililerimiz Şehit Ayşenur Alkan öğretmenimiz vesilesiyle atama bekleyen öğretmenlerimizi hatırlar, 2022 yılı bitmeden ücretli öğretmen sayısı kadar öğretmen ataması yapar.
 Var olan öğretmen ihtiyacı, kadrolu öğretmenlerle karşılanır.
Böylece  ücretli öğretmenlik uygulaması da tarih olur.
Kadriye Demirel
Eğitimci Yazar