erkek protez saçthemeforest temaları

Şehit Aybüke Öğretmenin Adı Kütüphane ile Yaşatılacak

Batman’ın Kozluk ilçesinde bulunan Yeniçağlar Köyünde bulunan ortaokula oluşturulan kütüphaneye, şehit müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın adı verildi.

Şehit Aybüke Öğretmenin Adı Kütüphane ile Yaşatılacak
09 Ekim 2019 - 13:16

Batman’ın Kozluk içesinde 9 Haziran 2017 tarihinde Belediye Başkanı Veysel Işık’ın aracına PKK’lı teröristlerce düzenlenen hain saldırı sonucu şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın ismi, Yeniçağlar Ortaokulu’nda oluşturulan kütüphanede yaşatılacak.

Karne dağıtımın töreninin ardından evine gitmek üzere başka bir araçta olan Aybüke Öğretmen saldırıda ağır yaralanmış ve hastane kaldırılmıştı. Kozluk Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve şehit olmuştu.

Yeniçağlar Ortaokulu’nda açılan kütüphanenin açılış programına Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak, okulda görevli idareci ve öğretmenlerle öğrencileri katıldı. Açılışı yapan Kozluk Kaymakamı Osman Bilici yaptığı konuşmada, ‘’Aybüke öğretmenin hatırasına sahip çıkmak ve kütüphaneye isminin verilmesi çok kıymetli. Kütüphane mekan olarak anlam ifade etmez. Öğrencilerin bu mekanı ziyaret etmesi ve faydalanması anlam kazandırır. Okuma kültürümüzü yaygınlaştırmamız ve okuyan bir toplum haline gelmemiz gerekmektedir.’’ dedi. Kozluk Kaymakamı Osman Bilici kütüphanede emeği geçen herkese teşekkür etti ve öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. Daha sonra programa katılanlarla birlikte kütüphaneyi gezdi ve kitapları inceledi.

 

Bu haber 665 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort