Şehidin evsiz babasını öğretmen evine yerleştirildi

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit olan sözleşmeli Piyade Er Servet Tomak'ın evi olmayan babası, Gaziantep'in Nizip ilçesinde kaymakamlığın yer tahsis ettiği öğretmen evine yerleşti.

25 Ocak 2017 - 22:17

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit olan sözleşmeli Piyade Er Servet Tomak'ın evi olmayan babası, Gaziantep'in Nizip ilçesinde kaymakamlığın yer tahsis ettiği öğretmen evine yerleşti.

 Şehidin evsiz babasını kaymakamlık öğretmen evine yerleştirdi


2 Aralık'ta PKK'lılarla girdiği çatışmada şehit olan Tomak'ın babası Mehmet Tomak'ın bir evi yok. 52 yaşındaki Tomak, oğlunun mezarına yakın olmak için 2 aydır öğretmen evinde kaldığını anlattı.

  Şehidin evsiz babasını kaymakamlık öğretmen evine yerleştirdi Baba Tomak, yetkililerden iş ve kalacak ev istediğini söyledi. 

Şehidin evsiz babasını kaymakamlık öğretmen evine yerleştirdi Tomak, “Oğlum şehit olduktan sonra bunalıma girdim. Çalışamıyorum, Nizip ilçesinde bulunan öğretmen evinde kalıyorum. Nizip kaymakamı bana orada yer verdi. Çok perişan durumdayım iş bulamıyorum. Ben eşimden ayrıyım, öbür çocuklarım da annesinin yanında kalıyor" dedi.
Şehidin evsiz babasını kaymakamlık öğretmen evine yerleştirdi Oğluna daha yakın olmak için Gaziantep'te kalmak istediğini anlatan Tomak, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e seslendi, "Bana yardımcı olursa çok sevinirim’’ diye konuştu.

 Şehidin evsiz babasını kaymakamlık öğretmen evine yerleştirdi Konuyla ilgili açıklama yapan Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları ise, “Öncelikle canlarını vatan ve bayrak için feda eden tüm asker polis ve sivil şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad etmek istiyorum. Gazilerimize Allah’tan şifalar diliyorum. Vatan için en büyük fedakarlığı göstermiş olan ve evladını şehit veren Mehmet amcamız Nizip’te yaşadığını bizlere ifade ettiler. Biz de kendilerine kucak açtık, bundan şeref duyacağımızı kendilerine bildirdik. Kendisi yaklaşık iki aydır öğretmen evimizin misafiridir. Mehmet amca sadece Gaziantep’in değil bütün Türkiye’nin babasıdır. Biz onların bütün ihtiyaçlarının karşılanması için bütün Nizip’le el birliği ile gayret içerisindeyiz. Özlük hakları için aile sosyal il müdürlüğümüzle temas ettik onlarda sağ olsun kendileri bizzat ekibiyle beraber geldiler. Ve bu konuda en hızlı şekilde neticelendirmek için çalışmalara başladılar" diye konuştu.

 Şehidin evsiz babasını kaymakamlık öğretmen evine yerleştirdi Türkiye Harp Malulü Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hasan Basri Yılmaz ise, “Şehit aileleri içine kapandığı an depresyon başlar ve bu ailenin bir arada tutulmasının imkansız olur. Mehmet amca şehit Servet Tomak’ın babasıdır. Eşinden ayrı yaşıyor. Mehmet Tomak aslen Gaziantep Niziplidir fakat dışarıda çalıştığı için Gaziantep’te evi yoktur. Oğlu şehit olduktan sonra Gaziantep şehitliğine defnedildi. O da haliyle oğlunun mezarına yakın olmak için Gaziantep’te ikamet etmek durumdadır. Şehit babası Mehmet amcanın kalacak yeri yok, sağ olsun kaymakamımız kendisine Nizip öğretmen evinde yer ayarladılar. Fakat Nizip küçük yer olduğu için iş imkanı kısıtlı, şehit haklarının 5-6 ay süreceği için Mehmet amca maddi yönden Nizip’te yapamıyor. Gaziantep’e gelmek istiyor fakat burada da kalacak yeri yok. Bizim devletimizden ricamız şudur, oğlu şehit olan insanların o taziye süreçleri bittikten sonra da devletin yanlarında olmasıdır. Çünkü bu insanlar her türlü saygı ve sevgiyi hak ediyor" şeklinde konuştu.


Kaynak: Cnn.türk

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
"Hasta Olmamızın Sebebi Soğuk İçecekler ya da Soğuk Ortamlar...