ANKARA (AA) - Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ'nin (SEDAŞ) yeni mühendis adaylarına iş deneyimi ve istihdam fırsatı sunduğu "Stargate Yetenek Programı"na başvurular başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SEDAŞ, genç mühendislere üniversite mezuniyetinden önce iş tecrübesi ve kariyer olanağı sağlamaya devam ediyor.

Altının kilogramı 1 milyon 461 bin liraya yükseldi Altının kilogramı 1 milyon 461 bin liraya yükseldi

Şirketin 2020'de başlattığı programa bu yıl elektrik, elektrik elektronik mühendisliği bölümlerine ek olarak bilgisayar, yazılım ve endüstri mühendisliği bölümleri mezunu veya yüksek lisans öğrencileri de dahil edildi.

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce ve Gebze bölgelerinde ikamet eden ve ilgili bölümlerden 2023'ün bahar döneminde veya eylül ayına kadar mezun olan adayların kabul edileceği projeye başvurular "www.kariyer.net" internet adresi üzerinden alınıyor.

Programa katılmaya hak kazananlar, 5 ay sürecek program kapsamında SEDAŞ bünyesinde enerji sektörünü yakından tanıma şansı yakalamanın yanı sıra kişisel gelişim eğitimleri, yarı zamanlı çalışma, eğitim koçları ile mentorluk ve teknik eğitim fırsatları gibi olanaklardan faydalanacak. Genç yetenekler, bu sayede mezun olmadan iş imkanı elde edebilecek.

Öte yandan, program sonunda belli kriterleri bulunduran proje sunumları değerlendirmeye alınarak, gerekli yetkinliklere sahip gençlere mezuniyetlerinin ardından SEDAŞ'ta uygun pozisyon oluşması durumunda istihdam fırsatı da sunulacak.