Seda Yekeler Eğitim Vakfı & Buket Önyürü, Resim Sergisi Geliri ile Kalplere Dokunacak!

Türkiye genelinde yabancı dil eğitiminin daha ileri seviyelere ulaşabilmesi için dil eğitimine ulaşamayan kitlelere yüksek değerli projeler üreten SEYEV, bu kez çocuklara daha iyi bir gelecek bırakabilmek için küresel ısınma tehdidine dikkat çeken bir proje ile adından söz ettirecek.

Seda Yekeler Eğitim Vakfı & Buket Önyürü, Resim Sergisi Geliri ile Kalplere Dokunacak!
18 Aralık 2018 - 21:57

Ressam Buket ÖNYÜRÜ tarafından Seda Yekeler Eğitim Vakfı burslu öğrencileri ve gönüllü öğrencileriyle yapılan resimler, yeni yılda SEYEV’ in desteğiyle eğitim hayatlarına devam eden çocuklara başta ücretsiz dil eğitimi olmak üzere, eğitime dair diğer tüm materyal ihtiyaçları karşılanmak amacıyla 19-23 Aralık tarihleri arasında sergilenecek. Sergiden elde edilen gelir, Seda Yekeler Eğitim Vakfı tarafından tespit edilen çocuklara SEYEV tarafından tespit edilen okulların materyal ihtiyacı olarak materyal satın alımı yapılarak eğitim ihtiyaçlarını karşılamak üzere bağışlanacaktır. 
Sergi İçeriği: YOK OLUŞ 1.5  
Yola çıktığı ilk günden beri yabancı dil eğitiminin önemine dikkat çekmek için hem ulusal hem de uluslararası alanda bu sürece destek vermeyi ve ihtiyaç sahiplerini yardımseverlerle buluşturmayı görev edinen SEYEV, “Yok Oluş 1.5” isimli resim sergisinde iklim değişikliğinin tüm insanlığın yaşam alanını tehdit eder boyutlara geldiğini vurgulayarak, eğer önlem alınmazsa iklim değişikliğinin insanlık için bir varoluş krizine dönüşeceğine dikkat çekiyor. 
Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) tarafından yapılan değerlendirmeye göre, küresel ısınma 1,5ºC derecede sınırlandırıldığı takdirde birçok önemli iklim değişikliği etkisinin önüne geçilebilecek. Küresel ısınma gerçeğinin çocukların yaşam alanlarını yok ederek hepimizin geleceğini tehdit eder bir krize dönüştüğünü göz ardı etmek yerine, çocuklara daha iyi bir gelecek bırakmak amacıyla hepimizin rol üstlenmesi gerektiğinin zamanının geldiğini “Yok Oluş 1.5” isimli resim sergisi ile gözler önüne seren SEYEV, sıklıkla hayata geçirdiği projelerle farklı alanlarda farkındalık oluşturmaya ve çocukların hayatlarına dokunmaya devam ediyor.
 

Bu haber 1400 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort