Seçimlere sayılı günler kala maaşlara yapılan zamla birlikte maaşlar iki katına yükseltildi. Sendika ile yapılan toplu görüşmeler sonrasında varılan anlaşma sonucunda maaşlara %100 zam yapılırken yan gelir de artırıldı. İşte yapılan maaş zammı ile ilgili detaylar

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, İstanbul'da ziyaretlerde bulundu Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, İstanbul'da ziyaretlerde bulundu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve HAK-İŞ sendikası arasında yapılan görüşmeler neticesinde belediye ile sendika tarafından imzalanan toplu iş sözleşmesi ile belediye personelinin maaşlarına yüzde 100 oranında zam yapılarak maaşlar iki katına çıkarıldı. Böylece en düşük belediye personeli maaşı 34 bin TL’ye yükseltildi.

Belediye işçilerine %100 oranında maaş zammı yapıldı. Belediye ile sendika seçimlere sayılı günler kala anlaşmaya vardiya ve işçi maaşlarına %100 oranında zam yapılması hususunda mutabakat imzalandı. Gaziantep’te bir restoranda düzenlenen yeni yıl toplu iş sözleşmesi programına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, HAK-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, sendika başkanları ve belediye çalışanları katıldı.

Toplu iş sözleşmesinin imzalanması ile Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gazibel A.Ş., Gazi Ağaç A.Ş., Gazi Danışmanlık A.Ş., Gaski Enerji A.Ş., Gazi Kültür A.Ş., Gazi Bilişim A.Ş. ve Gazi Konut A.Ş. çalışanı maaşlarına yüzde 100 zam yapıldı.

Yapılan zam ile en düşük belediye çalışanı maaşı 34 bin TL oldu. Zammın yanı sıra ikramiyeler de 52 yevmiyeden 60 yevmiyeye çıkarıldı.