Seçil Öğretmene Destek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 29 Ekim’de kutlamalarda öğrencileri ile birlikte Türk bayrağı ile gösteri yaptığı için terör örgütü sempatizanları tarafından tehdit edilen anaokulu öğretmeni Seçil Yıldız’ı telefon ile arayarak kendisine destek verdi.

Seçil Öğretmene Destek
03 Kasım 2019 - 10:41 - Güncelleme: 13 Kasım 2019 - 18:52

29 Ekim kutlamalarında öğrencileri ile birlikte Türk bayrağı ile gösteri yaptığı için terör örgütü sempatizanları tarafından tehdit edilen Şırnak’ın İdil ilçesinde görev yapan anaokulu öğretmeni Seçil Yıldız’a, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan destek geldi ve kendisine ‘’Yanındayız’’ mesajı iletti.

Şırnak İdil ilçesinde Öğündük köyünde bulunan okulda anaokulu öğretmenliği yapan Seçil öğretmen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında öğrencileri ile birlikte Türk bayrağı ile yaptığı gösteri sosyal medyada paylaşıldı. ‘’Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa’’ şarkısı eşliğinde yapılan gösterinin paylaşılmasının ardından, Seçil öğretmen terör sempatizanlarının hedefi haline geldi.

AA muhabirinden edinilen bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Seçil öğretmeni telefon ile aradı ve görüşmede seçil öğretmene destek verdi. ‘’Öğretmenim, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda okul bahçesinde oluşturduğunuz o güzel tablo karşısında rahatsız olanlar, Şırnaklı evlatlarımızın mutluluğundan ve huzurundan rahatsız olanlardır. Güvenlik güçlerimiz bu kişileri en kısa zamanda ortaya çıkaracak ve yargıya teslim edecektir. Bundan şüpheniz olmasın. Eğitim ailesi olarak yanınızdayız. Ailenize çok selamlar’’ dediği öğrenildi. Seçil öğretmende desteğinden dolayı Bakan Selçuk’a teşekkürlerini iletti.

Twitter hesabından da bilgi paylaşan Bakan Selçuk, ‘’Seçil öğretmenimiz için gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını bildirmek isterim. Ülkemizin herhangi bir coğrafyasında görevli her öğretmenimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin okullardaki temsilcileridir ve devletin koruması altındadır’’ paylaşımında bulundu.

Sosyal medyada ise çok sayıda insan, terör örgütü sempatizanlarına tepki göstererek, Seçil öğretmen için destek mesajları paylaştı.

 

Bu haber 967 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum