Saygı Öztürk MEB Yönetici atamalarına: Kul hakkı yiyenler, Utanın

Gazeteci Saygı Öztürk, MEB tarafından düzenlenen müdür ve müdür yardımcılığı mülakatlarına ilişkin olarak kaleme aldığı köşe yazısında atamalarda kul hakkı yendiğini, cemaat ve tarikatların Eğitim Bir Sen içerisinde mücadele ettiğini, Ankara'daki sonuçların açıklanmamasının da bunun sonucu olduğunu iddia ederek şunları söyledi:

03 Ağustos 2017 - 17:26 - Güncelleme: 03 Ağustos 2017 - 23:08

''Milli Eğitim Bakanlığı ookul müdür ve yardımcılıkları için yazılı sınav yerine mülakat yapıyor. Böylece kimin kazandırılması isteniyorsa o kazandırılıyor'' diyen Saygı Öztürk eleştirilerini örneklerle şöyle sıralıyor.
3-21 Temuz tarihleri arasında Türkiye genelinde gerçekleştirilen mülkatlarda ortaya çıktı ki tam anlamıyla torpil işliyor, hükumete yakınlığı ile bilinen sendika dışındaki müdür,müdür yardımcısı adaylarının başarılı olması hemen hiç mümkün olmuyor.
CEMAT, TARİKAT VE VAKIFLARIN MÜCADELESİ
Öztürk Ankara dışındaki illerin sonuçları açıkladığını ve önemli bir kunuya dikkat çekti. ÖZtürk'e göre cemaat tarikat ve vakıfların Eğitim Bir Sen içerisinde mücadelesi var. ÖZtürk şöyle devam ediyor:
Ankara dışındaki illerde sonuçlar açıklandı. Her ne kadar Eğitim Bir Sen üyeleri kazandırılıyorsa da, onların arasında etkili olan cemat, tarikat, vakıfların mücadelesi var. İşte, Ankara'da benzer sorun yaşanıyor. Hatta tatilde olan komisyon üyelerinin puanları değiştirmelerinin bile istendiği söyleniyor.
Öztürk iddialarına örnekler veriyor:
KUL HAKKI YİYENLER UTANIN!
Hatta Rize'den bir örnek vereyim. Müdürlük mülakatına 49 kişi katıldı. Bunlardan 26'sına 90 ve üzeri puan verildi. Onların 25'i Eğitim Bir Sen, birisinin de Türk Eğitim Sen üyesi olduğu anlaşıldı. Kul hakkı yiyenler utanın utanın..WWW.OGRETMENLERSİTESİ.COM/özel haber

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
 

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu