Şanlıurfa'da okullar tatil edildi

Şanlıurfa'nın kurtuluşunun 97. yılı münasebetiyle 11 Nisan'da okullar bir gün süre ile tatil edildi. Şanlıurfa valiliği tarafından yapılan açıklama da okulların bir gün tatil edildiği açıklandı.

11 Nisan 2017 - 18:43

Şanlıurfa'nın "Şanlı" ünvanına sahip olmasına sebep olan kurtuluş savaşı mücadelesinde gösterilen üstün çaba ve başarının ardından tam 97 yıl geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı kurtuluş gününün 97. yıldönümü münasebetiyle Şanlıurfa valiliği tarafından okullar bir gün süre ile tatil edildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Okulların tatil edilmesi kararı en çok öğrencileri sevindirirken, Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan resmi açıklamada okulların 11 Nisan 2017 Salı günü 1 (bir) gün süre ile tatil edildiği duyuruldu. Yarın yapılacak kurtuluş yıldönümü etkinliklerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da katılacak. Okulların tatil edilmesi sebebiyle yapılacak kutlamalara öğrenciler ve öğretmenlerde katılma fırsatı bulacak.

Okullara tatil kararı verilmesi sayesinde öğrenciler mutluluk yaşarken bu mutluluk 1 gün sürecek çünkü eğitim öğretim faaliyetleri 12 Nisan Çarşamba günü devam ettirilecek ve bir sonraki tatile kadar öğrenciler çalışmaya devam edecek.

KURTULUŞ SAVAŞINDA BÜYÜK KAHRAMANLIK

Şanlıurfa, Gaziantep ve Kahramanmaraş gibi kurtuluş savaşında büyük bir başarı sergileyerek, düşmanlara karşı kendi imkanları ile savaşarak düşmanı topraklarımızdan defetmişti. Bu üstün gayret sonrası Urfa'nın adı Şanlıurfa olarak değiştirilmişti. O günden bugüne 97 yıl geçerken, yarın bu başarı coşkuyla kutlanacak.

HDP: ‘Devlet gücü kötüye kullanılıyor’

HDP Urfa Milletvekili ve eski Eğitim Sen Urfa Şube Başkanı İbrahim Ayhan ise gazetemize yaptığı açıklamada kent genelinde devletin bütün olanaklarının ‘Evet’ için seferber edildiğini son olarak okulların da referandum için tatil edildiğini belirtti. Ayhan, “Bugüne kadar Urfa’da kurtuluş günü diye okullar tatil edilmemişti. Ama şimdi ‘Evet’ için öğrencilerin eğitim öğretim hakkı kesintiye uğratılıyor. Her okuldan en az 30 öğrencinin taşınması amaçlanıyor. Bu keyfi ve hukuksuz uygulamalar devlet gücünün kötüye kullanılmasını ortaya koyuyor” dedi. “Kentte halkla buluşmamız sürekli olarak engelleniyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçeceği güzergahta ‘Hayır’ afişleri bile kaldırıldı” diyen Ayhan, “Bu nasıl bir yönetim modeli istediklerini ortaya koyan bir tablo. Halkımızın buna karşı ‘Hayır’ demesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak  
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak