Sandık görevlilerin ücretleri ne zaman verilecek ?

16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek olan halk oylamasında görev yapanlara ücretleri ne zaman ödenecek? Sandık başkanı ücreti ne kadar? Sandık görevli ücretleri ne kadar? Siyasi parti temsilci ücretleri ne kadar olacak? Haberin detayında..

21 Nisan 2017 - 07:19

16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek olan halk oylamasında görev yapanlara ücretleri ne zaman ödenecek? Anayasa değişikliği referandum seçimleri 16 Nisan’da yapılacak. Bu seçimlerin yapılacağı sandıklarda çok sayıda memur, öğretmen, polis memuru, diğer kamu personelleri ve siyasi parti üyelerine görev verildi.

Halk oylamasının yapılacağı sandıklarda görev yapacak olanlar belirlendi. Görev yapacak vatandaşlara verilecek ücretler de Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanmıştı. Görev alanların merak ettiği diğer bir konuda ücretlerini ne zaman alacakları, Seçim Kurulu yetkililerinden aldığımız bilgiye göre sandık kurulu görevli ücretleri Nisan ayının son haftasında, en geç Mayıs ayının ilk haftasında ödenecek.

Referandumda görev yapan Sandık Kurulu Başkanlarına günlük 90 TL, üyelerine ise 81 TL ücret verileceği açıklanmıştı. Seçim görevli eğitimi verilen Devlet memuru sandık kurulu başkanlarına 3 günlük ücret 270 TL, Devlet memuru olan ve eğitim verilen sandık kurulu üyelerine 2 günlük ücret 162 TL, eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyelere ve siyasi parti üyelerine 1 günlük ücret 81 TL verilecek.

Kaynak: mymemur

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenlere yeni sınav görevi var
Öğretmenlere yeni sınav görevi var
Derslere Cuma ayarına tepki
Derslere Cuma ayarına tepki