Sanat ve mesleki dersler öğretmeni atama kontenjanı artırılmalıdır

Her yıl yapılan öğretmen atamalarında sanat (Resim, Müzik, Teknoloji Tasarım) ve Mesleki derslerin kontenjan sayıları giderek azalıyor.

Sanat ve mesleki dersler öğretmeni atama kontenjanı artırılmalıdır
14 Eylül 2017 - 17:35 - Güncelleme: 14 Eylül 2017 - 17:42

ÖGRETMENLER; SANAT VE MESLEKÍ DERSLERÍN KONTENJANLARININ ARTMASINI TALEP EDÍYOR
Sanat ve mesleki derslerin geri planda bırakilması demek ; sanatta, teknolojide, bilimde, sanayide gelişememesi ve ilerleyememesi demektir. 
Sanat bilinciyle yetiişen bir neslin, yaratıcı düsünme becerileri gelişir.

Çadaş uygarlik düzeyini yakalamak, yaratıcı düşüncenin geliştirilmesiyle mümkündür. 15.yy sonu 16.yy başında Rönesans akımı başladı. İtalya'da başlayıp daha sonra da Avrupa ülkelerine yayılan resim, müzik, edebiyat ve bilim alanındaki gelişmelerle Avrupa bu akım sayesinde karanlik çagdan kurtulmus, aydınlık çağa geçiş yapmıştır.

Albert Einstein atomu parçaladığı zaman insanların yararına olsun diye parçalamıştı fakat kötü zihniyetler onu insanlığı yok etmek için kullanmıştı. Sanat bu yüzden önemlidir işte. Bilimin yaninda sevgiyi, duyguyu da aşılamak gerekir. 
Sanat ve mesleki derslerin öğretmenleri bu sanatı, teknolojiyi geliştirmek için görev yapmak istiyor. Okullarda Resim, Müzik, Teknoloji Tasarım ve diğer mesleki dersler ögretmenleri eksiği çok fazla. 
Öğretmenlersitesi olarak MEB'in bu çağrıya kulak vererek öğretmenlerimizin kontenjan artırımı ve atanma taleplerine kulak vermesini bekliyoruz.
 


Bu haber 3595 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort