Sanat Camiasını Yıkan Ölüm Haberi

Sanat Camiası Yı-kı-ldı.Gözyaşları Sel Oldu...Uzun süredir ka-n-ser tedavisi gören Ali Baba dün vefat etti. Usta ses mühendisinin cenazesi bugün kaldırıldı. Cenaze törenine Tarkan ile eşi Pınar Tevetoğlu da katıldı.haberimizin devamı için bizi takipte kalınız..

Sanat Camiasını Yıkan Ölüm Haberi
15 Ekim 2018 - 09:14

Sanat Camiası Yı-kı-ldı.Gözyaşları Sel Oldu...Uzun süredir ka-n-ser tedavisi gören Ali Baba dün vefat etti. Usta ses mühendisinin cenazesi bugün kaldırıldı. Cenaze törenine Tarkan ile eşi Pınar Tevetoğlu da katıldı.

 

Barbados asıllı ses mühendisi Wayne Heights Gittens Nam-ı diğer Ali Baba son yolculuğuna uğurlandı. Ali Baba için Şişli Katolik Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye başta Tarkan olmak üzere çok sayıda ünlü isim katıldı. Basına kapalı olarak gerçekleşen cenaze töreninde eşi ile Ali Baba’yı son yolculuğuna uğurlayan Tarkan Tevetoğlu tören bitip defin gerçekleşene kadar mezarlıktan ayrılmadı.

 

BARBADOS’TAN KIZI GELDİ

Uzun yıllar Türkiye’de yaşadığı için İstanbul’a gömülmek isteyen Wayne Heights Gittens’in cenaze törenine Barbados’ta yaşayan ailesinden bir tek kızı Yvette Gittens katıldı.

 

 

ALİ BABA (WAYNE HEIGHTS GITTENS) KİMDİR?

10 yılı aşkın süredir Türkiye’de çalışmakta olan Barbadoslu usta ses mühendisi Heights; Tarkan, Ajda Pekkan, Yalın,Teoman, maNga, Nil Karaibrahimgil, İlhan Erşahin, Sertab Erener ve FOURinthePOCKET başta olmak üzere birçok sanatçıyla birlikte çalıştı.

 

 

Türkiye’ye gelişi ve ses mühendisliği kariyerinden önce Ali Baba, kurucusu ve basgitaristi olduğu reggea/soul grubu “rhapsody” ile 80’li yıllardan itibaren Avrupa’da turnelere çıkmış, The Cure ve The Wailers gibi gruplarla aynı sahneyi paylaşmış ve böylece birçok ülkede yankı uyandırmış, ismini duyurmuştur.

 

90’lı yıllardan itibaren ses teknolojileri üzerine olan çalışmalarına yoğunlaşan Ali Baba, Almanya merkezli başlattığı “Heights Ton & Technik”projesi üzerinden Scorpions, Ray Charles, Bob Dylan, Grönemeyer ve daha birçok dünyaca ünlü sanatçıyla çalışmıştır. Sanatçıların yanı sıra en ünlü mikrofon markalarına danışmanlık yapmış ve Çin’den Amerika’ya toplam 5 kıtada seminerlere imza atarak yüzlerce eğitim vermiştir.

 

Bunca başarıya imza atmış olan ve yılların tecrübesine sahip Heights, Tarkan’ın ses mühendisi ihtiyacı üzerine Türkiye’ye gelmiş ve Ali Baba ismiyle çalışmalarına devam edip Türkiye’ye yerleşmiştir.

Bu haber 1863 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum