Samsung, Eylül ayında geliştirilmiş bir Galaxy Fold'un piyasaya sürüleceğini söyledi

Samsung'un katlanabilir telefonu tekrar açıldı.

06 Ocak 2020 - 12:42 - Güncelleme: 06 Ocak 2020 - 13:04

Samsung'un katlanabilir telefonu tekrar açıldı.

Samsung'un Eylül ayından başlayarak Galaxy Fold'un geliştirilmiş bir versiyonunun "belirli pazarlarda" piyasaya sürülmeye hazır olacağını duyurdu. Şirket, katlanabilir telefonun tasarımında "ek takviyeler" de dahil olmak üzere bir dizi iyileştirme yaptığını söyledi.

Samsung, Galaxy Fold'u Şubat ayında büyük bir fanfare ile başlattı ve katlanabilir telefonun akıllı telefon tasarımının yeni dönemi. Ancak şirket Nisan ayında gazetecilere cihaz dağıttığında, birçok erken yorumcu hızla ciddi sorunlar bildirdi. Samsung daha sonra telefonu beklemeye aldı ve tasarım kusurlarının ve planlanan düzeltmelerin söylentileri o zamandan beri akla geldi.

Koreli şirket, telefonda bir dizi "tasarım ve yapım iyileştirmesi" yaptığını söylüyor.

Samsung'a göre değişen şeyler:

Infinity Flex Display'in üst koruyucu katmanı çerçevenin ötesine genişletildi ve ekranın ayrılmaz bir parçası olduğu anlaşıldı kaldırılması amaçlanmamıştır.

Galaxy Fold, imza katlanabilir deneyimini korurken cihazı harici parçacıklardan daha iyi korumak için ek takviyeler sunar:

Menteşe alanının üst ve alt kısmı yeni eklenen koruma kapakları ile güçlendirilmiştir.

Ekranın korumasını güçlendirmek için Infinity Flex Display'in altına ilave metal katmanlar eklenmiştir.

Menteşe ve gövdesi arasındaki boşluk Galaxy Fold azaltıldı.

Şirket ayrıca, daha fazla uygulamanın telefonun benzersiz ekranından yararlanabilmesi için Galaxy Fold'un yazılımını geliştirdiğini belirtti.

Samsung telefonun iyileştirilmesi "belirli pazarlarda Eylül ayından itibaren tüketiciler tarafından kullanılabilir" ut, sunumun özellikleri veya ön siparişleri zaten iptal edilmiş olanlara ne olacağı konusunda ayrıntılı bilgi vermedi.

Bu haber 567 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum