Maaş promosyonu anlaşmalarında yüksek rakamlar gelmeye devam ediyor. Son dönemde yaşanan enflasyon nedeni ile kısa bir sürede etkisini kaybeden promosyon ücretlerinde ise sık sık sözleşme iptali ya da sözleşme yenilemesi yapılmak isteniyor. Bu duruma yönelik olarak promosyon sözleşmelerine cezai müeyyideler konulabiliyor. Yapılan son anlaşma ile personele cezai şartsız 27 bin TL ödenmesine karar verildi. Kararın ardından sendika açıklama yaptı. İşte yapılan banka promosyonu anlaşması detayları

Maaş promosyonu sözleşmelerinde yeni rakamlar gelirken personeli korumaya yönelik adımlar da atılıyor. Klasik promosyon sözleşmelerinde ceza şartı konulan promosyon anlaşmaları, yüksek enflasyon nedeni ile sözleşmeden cayan kurumlara ek yük getiriyor, bu da personele yansıtılıyordu.

Ancak yaşanan yüksek enflasyon nedeni ile cayma ihtimalini göz önünde bulunduran kurumlar bu duruma tedbir almaya başladılar. Promosyon sözleşmelerinde cezai müeyyidesiz anlaşmalara imza atılmaya başladı. İşte o anlaşma ve detaylar:

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ve yetkili sendikaların katılımıyla oluşturulan komisyon ile banka arasında yapılan maaş promosyonu görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Samsun'da görev yapan 14 bin 657 sağlık çalışanına, tek seferde peşin olmak üzere 27 bin TL maaş promosyonu ödemeyi kapsayan anlaşmada imzalar atıldı. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü binasında yapılan promosyon anlaşmasına İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, komisyon üyeleri ile banka yetkilileri imza attı.

Anlaşmaya ilişkin olarak Sağlık-Sen tarafından yapılan açıklamada, "İl Sağlık Müdürlüğünde gerçekleştirilen banka promosyonu görüşmelerinde; İl Sağlık Müdürlüğümüz ve yetkili sendikaların katılımıyla oluşturulan komisyon ve banka yetkilileri ile varılan anlaşma neticesinde 1 yıl ilaveli olarak ve ceza şartı olmaksızın, her bir çalışanımıza önümüzdeki Kasım ayında 27 bin TL ödenecek şekilde prensip anlaşmasına varılmıştır. Sendikamızın da yoğun emek ve mesai harcadığı bu süreçte İl Sağlık Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç'a ve ekibine teşekkürlerimizi sunarız" denildi

OMÜ PROMOSYON ANLAŞMASI YAPILDI


Promosyon sözleşmesinde güncelleme kararı alındı ve yeni sözleşme ile çalışanlara 24.000 TL ödeme yapılacak. Maaş promosyonlarının yetersiz kalması nedeni ile gözler promosyon sözleşmelerinin güncellenmesine çevrilmiş, kurumlar bankalarla irtibata geçerek promosyon sözleşmelerinin güncellenmesi için çalışmalar başlatmıştı. Banka promosyonu sözleşme yenileme, güncelleme çalışmasında başarı sağlayan kurum çalışanları için 24 bin liralık bir yeni sözleşmeye imza attı. İşte detaylar:

Millet İttifakı'nın eğitim ve öğretmen vaatleri açıklandı Millet İttifakı'nın eğitim ve öğretmen vaatleri açıklandı

Maaş promosyonu anlaşmalarında güncelleme talepleri devam ederken Samsun'dan promosyon sözleşmesinin güncellendiği haberi geldi. İşte yapılan açıklama ve sözleşmenin detayları:

Eğitim Bir Sen 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) çalışanlarını temsil ettikleri promosyon görüşmelerinin anlaşmayla bitirildiğini, günün şartları içerisinde çalışanların lehine yapılması gerekenlerin dikkate alınarak sürecin anlaşmayla tamamlandığını söyledi.
Demir, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti;

"Uzun bir zamandır sürdürdüğümüz promosyon güncelleme çalışmaları dün itibariyle Rektörümüz Prof.Dr. Yavuz Ünal başkanlığında Banka yetkilileriyle yapılan toplantıyla nihayete ermiş ve bir anlaşma zemini sağlanmıstır.

alışanlarımızın bu süreçte hukuki ve mali olarak bir sıkıntı yaşamaması prensibi önceliğiyle kalan sözleşme süresi 29 aya 10 ay daha eklenerek 39 ay için 24 Bin TL, Ekim ayının sonuna kadar ödenmesi planlanarak yapılan ilke anlaşmasi icin başta Rektörümüz  Yavuz Ünal hocamıza,Genel Sekreterimiz İdris Varıcı hocamıza teşekkür ediyoruz."