Sahte öğretmene verilen ceza belli oldu

2005'te yılın öğretmeni seçilen ve 19 yıl sahte diplomayla öğretmenlik yaptığı ortaya çıkan Rukiye G.S'nin, bu süre boyunca ödenen maaşları faiziyle geri alacak

10 Temmuz 2017 - 15:47 - Güncelleme: 10 Temmuz 2017 - 15:55

Başbakanlık tarafından 2005'te yılın öğretmeni seçilerek ödüllendirilen, ancak daha sonra sahte öğretmen olduğu ortaya çıkan Rukiye G.S.'ye, 2005-2016 yılları arasından görev yapüğı sürede devletten 330 bin 578 TL maaş ödemesi yapıldığı tespit edildi.

Trabzon'da Dernekpazarı Kaymakamlığı öğretmenin borcunu tespit ederek mahkemeye gönderirken, Erzurum Çat Kaymakamlığı da çalışmalarını sürdürüyor.

Erzurum ve Trabzon'da 19 yıl öğretmenlik yapan Rukiye G.S.'den Milli Eğitim Bakanlığı diplomasını isteyince yapüğı sahtecilik ortaya çıkmıştı. Sahtekarlığı ortaya çıkarıldı Kendisini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuş gibi gösteren Rukiye G.S., istenen belgeyi Ankara'daki kardeşinden Trabzon'da görev yapüğı ilçedeld PTT şubesine iaks çekmesini istedi.

Belgenin ulaşüğı Milli Eğitim Şube Müdürü, PTT şubesinden yaptığı araştırma üzerine belgenin önce Ankara'ya gönderildiğini sonra tekrar aynı şubeye iaks çekildiğini tespit ederek sahtekârlığı ortaya çıkardı.

Emekliliğine 1 yıl kalmıştı Emekliliğine bir yıl kala foyasının ortaya çıkarılması üzerine hakkında iki ayn suçtan 4 yıldan 12 yıla kadar hapis talebiyle dava açılan Ruldye G.S.'nin devleti uğrattığı zararın boyutu araştırılıyor.

Tutuksuz yargılanan öğretmen için görev yapüğı 2 ildeki Çat ve Dernekpazarı kaymakamlıklarına birer yazı gönderen Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi, öğretmenin devletten aldığı tüm ücretlerin belirlenmesini istedi.

11 yıl Trabzon'un Dernekpazarı İlçesi'nde görev yapan Ruldye G.S.'nin devletten maaş ve diğer ücretler olarak 330 bin 578 TL aldığı tespit edildi.

İGEDER KURBAN KARDEŞLİĞİ-2017

Mahkeme şimdi Rukiye G.S.'nin 8 yıl görev yaptığı Erzurum'un Çat İlçesi'nde aldığı ücretin tespitini bekliyor. Çat Kaymakamlığının çalışmalarını sürdürdüğü öğrenilirken sahte öğretmenin devletten aldığı ücretlerin kendisinden iaiziyle isteneceği ileri sürüldü. 
Gazete Harbi


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu