Sahte öğretmen mülakatla müdür yapıldı

Milli Eğitim bakanlığı sahte öğretmenlerden sonra sahte müdür olayı ile sarsıldı. Çok sayıda öğretmenin sahte diploma aldığı ve öğretmen olarak görev yaptığının ortaya çıkmasından sonra geçtiğimiz günlerde sahte diploma çetesi çökertilmiş ve öğretmenlikle alakası olmayan kişileri nasıl istediği branşa para karşılığında atadıkları ortaya çıkmıştı. Ancak bu defa daha da büyük bir skandal ortaya çıktı. Mülakatla atanan müdürün de sahte olduğu tespit edildi. İşte detaylar...

13 Mayıs 2017 - 11:47 - Güncelleme: 13 Mayıs 2017 - 12:01

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2014 yılında görevden alınan 10 bin civarında okul müdürünün yerine mülakatla yeni müdürler atanmıştı. Görevden alınan okul müdürlerinin neredeyse tamamına yakını Türk Eğitim Sen üyesi, önemli bir miktarı da Eğitim İş ve Eğitim Sen üyesiydi. Mülakatla yapılan yeni görevlendirmelerde ise Eğitim Bir Sen üyesi öğretmenlerin çok büyük oranda görevlendirilmesi dikkat çekmişti. İşte bu mülakatla Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde okul müdürü olarak atanan İ.Y'nin aslında öğretmenlik formasyonu bile bulunmadığı, öğretmenliğinin de müdürlüğünün de sahte olduğu ortaya çıktı.
2014 yılında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan mülakat sonucunda okul müdürü yapılan İ.Y. adlı kişinin okulun hizmetlisi ile aralarından meydana gelen kavga sonucunda, hakkında başlatılan soruşturma tüm gerçekleri ortaya çıkardı. Soruşturma devam ederken okul müdürünün formasyonunun olmadığı tespit edildi. pusulagazetesi.com.tr ve halkinsesi.com.tr adlı bölgenin yerel haber sitelerinde yer alan haberlere göre İ.Y'nin Eğitim Bir Sen üyesi olduğu ve 2014 yılında katıldığı mülakattan sendikanın önerisi ile yüksek puan alarak müdür olduğu iddia edildi. İ.Y'nin maden mühendisi olduğu, öğretmen olarak görev yapabilmesi için mutlak gerekli olan formasyon belgesinin bulunmadığı, formasyonsuz olarak yıllarca sınıf öğretmeni olarak çalıştıktan sonra Kozlu'da bir ortaokulda müdür olarak görevlendirildiği belirtildi.
İ.Y'nin okulda yaşadığı kavga nedeni ile başlatılan soruşturma sırasında olayın ortaya çıkmasının ardından lisansının da iptal edildiği belirtildi. Eğitim Bir Sen tarafından müdürlük için önerildiği söylenen İ.Y'nin telefonlara cevap vermediği, olayın Kozlu'da eğitim camiasının ve yerel basının gündeminden düşmediği belirtildi.
www.ogretmenlersitesi.com/ÖZEL HABER

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Isimsiz
    6 ay önce
    Biz egitim fakultesi mezunu iken ogretmnlik icin yillardr bekliyoruz adam formasyonsuz mudr oluyo adalete bak be mulakat bu yuzden kotu allhtan korkun be
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu ölüme terk etti
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu...