Sıfır otomobil satışlarına bakanlıktan yeni uygulama Sıfır otomobil satışlarına bakanlıktan yeni uygulama

Tekirdağ'da sahte diploma ile hastanede görev yaptığının anlaşılmasının ardından tutuklanan 20 yaşındaki A.Ö.'ın ifadeleri doğrultusunda, İstanbul'da gözaltına alınan, kendisini beyin cerrahı olarak tanıttığı öne sürülen S.U., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

erkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan sonra sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan A.Ö.´ın (20) tutuklanmasının ardından olay ile ilgili soruşturmasürüyor.

Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

erkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, hastanede ameliyat masasında fotoğrafları ortaya çıkan A.Ö.'ın, ifadesinde arkadaşı olduğunu söylediği kendisini 'beyin cerrahı' olarak tanıttığı öne sürülen S.U. isimli kadın da İstanbul'da yakalanarak ilçeye getirildi.

Emniyetteki işlemlerinin hemen ardından adliyeye sevk edilen S.U., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sağlık Bakan Fahrettin Koca'nın, "Bakanlığımız, Tekirdağ'ın erkezköy ilçesindeki hastanede bir kişinin kendini yeni mezun doktor gibi tanıtıp bir uzmanın yanında tıbbi süreçleri izlediği şeklinde özetlenen olayı araştırmak üzere, gerekli süreci başlatıp müfettiş görevlendirmiştir" açıklamasının ardından bakanlığın görevlendirdiği 2 müfettiş de erkezköy'e gelerek çalışmalarına başladı.

Müfettişlerin, Ö.'ın hastanede kendisine gözlemci olarak izin veren doktorlar başta olmak üzere hastanedeki doktorlar ve personelin bilgisine başvuracağı belirtildi.