Sağlık Bakanlığından açığa alma devam edecek

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, açığa alınan ve ihraç edilen sağlık personelleri hakkında açıklamalar yaptı. Akdağ, açığa alınan, ihraç edilen ve hakkında işlem yapılan sağlık personeli sayılarını açıkladı.Kaynak: Sağlık Bakanı Akdağ: İhraçlar ve açığa almalar devam edecek

09 Kasım 2016 - 12:18 - Güncelleme: 09 Kasım 2016 - 12:47

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, açığa alınan ve ihraç edilen sağlık personelleri hakkında açıklamalarda bulundu. Gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Bakan Akdağ, darbe girişiminden bugüne kadar hakkında işlem yapılan sağlık personelleri ile ilgili sayıları verdi.

Akdağ, FETÖ soruşturması kapsamında Sağlık Bakanlığı’ndan ihraç edilen personel sayısının 4 bin 792 olduğunu, 2 bin 252 Sağlık Bakanlığı personelinin de görevden uzaklaştırıldığını söyledi.

Bakan Akdağ, açığa alınan bin 835 personelin göreve iade edildiğini, soruşturmalar kapsamında toplam 8 bin 848 personel hakkında işlem yapıldığını açıkladı. Bu kapsamdaki soruşturmaların devam ettiğini belirten Bakan Akdağ, Başbakanlıkta toplanan itirazların değerlendirildiğini dile getirdi.

Akdağ açıklamalarında “Biz bu hususta tamamen delil ve yüksek kanaat ile çalışıyoruz. Bunların kendilerini tamamen saklamış olanlarını yakalayıp çıkarmak kolay değil. Bu mücadeleyi kamuda bitirdik dersek yanlış hareket ederiz. Her zaman dikkatli olmak zorundayız.

Bu FETÖ’cülerin asıl tehlikeli adamları By-Lock da kullanmıyor, By-Lock kullananlar da orta sınıfta belki.

Bank Asya’ya para yatırır mı o adam, sendikaya üye olur mu? Bunlar böyle tehlikeli bir sınıf ve hakikaten dünya tarihinde de eşi benzerleri var mı bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları
24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları
Baykal öğretmen eğitimde yeni bir fark yarattı
Baykal öğretmen eğitimde yeni bir fark yarattı