Saç Ekimi Kimlere Uygulanır? 

Özellikle genetik yatkınlık sebebiyle saçı üreten hücreler erkek hormonunun etkisi altında kalarak saçın incelmesine, güçsüz hale gelmesine ve akabinde dökülmesine sebep olur. Erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen bu duruma sahip herkese saç ekim işlemi uygulanabilir.

Bıyık ve Sakal Ekimi Mümkün Müdür?

Evet, mümkündür. Dünya çapında özellikle Türkiye ve yakın coğrafisinde bıyık ve sakal ekimi konusunda talep oranı yüksektir.


Saç Ekiminde Yaş Faktörü Önemli Midir?

Erkek tipi saç dökülmeleri genelde 40lı yaşlar sonrasında yavaşlar, dolayısıyla öncesinde saç ekim işlemi gören kişilerde saç dökülmesi tekrarlanabilir. Böyle bir durumda ise ek seansa ihtiyaç duyulabilir.

Saç Ekim İşlemi Ne Kadar Sürer?

Yaşanan saç kaybının işlemine göre işlem 6 ila 9 saat arası sürebilir. Daha küçük alanlar için işlem görülecekse işlem daha az sürede biter. Süreç aynı zamanda ekibin profesyonelliğine göre de değişir.

Saç Ekimi Sağlığa Zararlı Mıdır?  

Saç ekiminin sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Ancak işlem sonrasında kısa süreli yan etkiler gözlemlenebilir. Ödem, baş ağrısı veya hafif kanamalar yaşanan yan etkilerden sadece birkaçıdır. Ancak bu durum da işlemi gerçekleştiren ekibin profesyonelliğine göre değişir. 

Saç Ekiminde Sıklıkla Uygulanan Teknikler  

Yeni geliştirilen FUE (follicular unit extraction) yöntemi ile artık saç ekim işlemi hem pratik, hem daha kolay. Üstelik acı çok daha az hissediliyor. Bu yöntemde, verici bölgeden saç kökleri teker teker alınır ve ekime hazır hale getirilir. Herhangi bir şekilde iz bırakmaz. Bu yüzden birçok sağlık merkezi bu tekniği tercih eder.
Başarılı Bir Saç Ekim Uzmanı İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?
İşlemi gerçekleştirecek olan kişinin plastik cerrahı olması gerekir. Kişinin aynı zamanda kendini çeşitli seminer ve konferanslarla da geliştirmiş olması önemlidir. Uzmanın saç ekimini gerçekleştireceği merkezde hijyene dikkat etmesi de ayrıca büyük önem taşır.