Sabıkamız var mı yok mu?

Sabıka kaydı her yeni iş yeri giriş de istenilen bir belgedir. Çoğunlukla is hayatında karşımıza çıkar bu belge. Malum birçok şirket firma çalıştıracağı personelinin adli bir sicil bir kaydı olup olmadığını bilmek ister.

Sabıkamız var mı yok mu?
12 Haziran 2019 - 19:31

Bu nedenle işe başlayacak kişinin adli sicil kaydını sorgulamaktadır. Bunun için iş yerinde izin alması gerekebilecek ya da diğer işlerinde kalacak durumlarla karşılaşılabilmektedir.
Sabıka kaydı almak için iki yol vardır. Biri adliyeden diğeri de E-Devlet yöntemi ile sabıka kaydı sorgulama yapabilirsiniz. En kolay ise internet üzerinden e-devlet sayesinde sabıka kaydını öğrenebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifreniz olması gerekir. Şayet e-devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesinden 2 lira karşılığında sürekli lazım olabilecek şifrenizi alabilirsiniz.
E- devlet şifrenizi aldığınız andan itibaren www.turkiye.gov.tr/adli-sicil-kaydi linki tıklayarak kimliğimi şimdi doğrulama butonuna tıklamalıyız.Sonra sistem T.C kimlik no ve e-devlet şifresini istemektedir.Giriş yaptıktan sonra çıkan ekranda direk size adli sicil kaydı çıkacaktır.Böylelikle sabıka kaydı sorgulama işleminizi rahatlıkla yapmış olursunuz. Sayfadaki bilgileri yazıcıdan çıktı ile çıkarıp istenilen yere rahatlıkla teslim edebilirsiniz.
Günümüzün teknoloji kolaylıklarıyla çok kısa sürede sıra beklemeden zaman kaybetmemeden internet üzerinde e-devlet yöntemiyle rahatlıkla adli sicil kaydınızı sorgulayabilirsiniz.
Hepimiz için zaman değerlidir. O yüzden her türü ihtiyaç da adli sicil kaydı sorgulamanızı e-devlet şifrenizle Adalet Bakanlığının sitesinden rahatlıkla sorgulayabilirsiniz.
Uzun süredir ülkemizde uygulanılmakta olup da birçok vatandaşımız e-devlet şifresiyle neler yapılabildiğinden bilmemektedir. Yani devlet kurumlarında yapabileceğiniz hemen hemen tüm işlemi e devlet şifrenizle e-devlet portalından rahatlıkla yapabilmektedir. Bunlardan biride adli sicil kaydı sorgulama işlemidir. Hem kolay hem de basit olmasıyla zaman kaybı yaşamadan istediğiniz anda alma şansına sahipsiniz. Şimdi sorgulama zamanı.
 

Bu haber 3238 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort