Rusya: YPG'ye yardım ediyoruz

Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Safronkov, Rusya'nın YPG'ye yardım yaptığını açıklayarak, 'Rusya Suriye ordusuna yardım ettiği gibi YPG'ye de yardım ediyor' ifadesini kullandı.

24 Şubat 2016 - 18:38

Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Safronkov, YPG’ye yardım ettiklerini söyledi. Rudaw'a konuşan Vladimir Safronkov, “Rusya Suriye ordusuna yardım ettiği gibi YPG’ye de yardım ediyor” dedi.
Bu arada, BM Araştırma Komisyonu, Suriye’deki savaşın dünya savaşına dönüşme tehlikesine dikkat çekti. Komisyon başkanı Paulo Sérgio Pinheiro, “Suriye'deki savaşta insan haklarına ve uluslararası sözleşmelere uymayan sadece bir taraf değil” dedi.
BM, yakın zamanda Halep ve İdlib’de kimyasal silah kullanıldığını ortaya çıkarmıştı. Suriye’de kullanılan kimyasal maddenin, IŞİD’in Hardal gazı olduğu kaydedildi. BM Suriye Kimyasal Silahları Araştırma Komisyonu Başkanı Virginia Gamba, şunları söyledi:
“Suriye’deki savaşta kimyasal silah kullanan kişiler, gruplar ya da hükümet, her kim olursa açıklanacak ve yargılanacaktır.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sendikalı Öğretmenlere Güzel, Sendikasız Öğretmenlere Kötü Haber!
Sendikalı Öğretmenlere Güzel, Sendikasız Öğretmenlere Kötü...
Artık tüm okullarda bu marş çalınacak
Artık tüm okullarda bu marş çalınacak