Rüşvet alan hakimi tutuklayan hakim, FETÖ'den tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hakim ve savcılara yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan 23 hakim- savcı arasında rüşvet aldığı iddiasıyla gözaltına alınan Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı H.A.'yı tutuklayan Sulh Ceza hakimi Mehmet Özakar'ın da bulunduğu ortaya çıktı. Mahkemede sorgu yaptığı sırada gözaltına alınan Özakar "terör örgüt üyeliği" suçundan tutuklandı.

08 Mayıs 2017 - 18:00

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ soruşturması kapsamında, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararlarıyla meslekten ihraç edilen 23 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı vermişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul, Bursa, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Bilecik ve Sakarya'da bulunan 23 hakim ve savcı gözaltına alınarak İstanbul'a getirildi.

5 KİŞİ TUTUKLANDI

Savcılık ifadelerinin ardından 23 hakim savcıdan 5'i "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanırken 11'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 7 kişinin ise adliyedeki işlemleri devam ediyor.

SORGU YAPARKEN GÖZALTINA ALINDILAR

Tutuklananlar arasında yer alan bir isim ise dikkat çekti. Rüşvet aldığı iddiasıyla gözaltına alınan Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı H.A. ile avukat S.B.'i tutuklayan Sulh Ceza Hakimi Mehmet Özakar da gözaltına alındı. Özakar "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı. Öte yandan hem Hakim Özakar'ın hem de Bilecik Sulh Ceza Hakimi Kamil Boyraz'ın mahkemede sorgu yaptıkları sırada gözaltına alındıkları öğrenildi.

İTİRAFÇI OLDU

Rüşvet alan hakimi tutuklayan Sulh Ceza Hakimi Mehmet Özakar'ın etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandığı ortaya çıktı. Bilecik hakimi Kamil Boyraz da ise örgütün gizli haberleşme programı Bylock tespit edildi. Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nda görevli 1 savcı ve 2 hakimin de soruşturma kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sınavla Girilecek Liseler Belli Olmaya Başladı
Sınavla Girilecek Liseler Belli Olmaya Başladı
MEB'den okullara önemli yazı: Geciktirmeden ödeyin
MEB'den okullara önemli yazı: Geciktirmeden ödeyin