erkek protez saçthemeforest temaları

Robotik Kodlama İle Engellerini Aşıyorlar

Özel eğitime gereksinim duyan öğrenciler için Balıkesir Bandırma ilçesinde kodlama dersi veriliyor. Ders, kodlama eğitiminin temeli olan algoritma mantığı Beebot adlı robot aracılığı ile veriliyor.

Robotik Kodlama İle Engellerini Aşıyorlar
02 Aralık 2019 - 01:42 - Güncelleme: 02 Aralık 2019 - 01:44

Erken Yaşta Kodlama Eğitimi
Atatürk Özel Eğitim İlkokulu ve Orta Okulunda, Valilik tarafından yürütülen ‘Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi’ kapsamında öğrencilere robotik kodlama eğitimi verildi. Balıkesir'in Bandırma ilçesinde verilen eğitimde 83 özel gereksinime ihtiyaç duyan çocuk yer aldı. Aynı şekilde 30 otizmli çocuk da bu eğitimlerden faydalandı. Milli Eğitim Müdürlüğü, Bandırma Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı işbirliğiyle bu proje geliştirildi. Erken Yaşta Kodlama Eğitimi BeeBot Uygulamalarının Eğitim Öğretim Sürecine Entegrasyonu Projesi, çocukların sosyal hayata uyum sağlamasına yardımcı oluyor. Ayrıca becerilerinin geliştirilmesi konusu da projede yer alıyor.

Proje Sonrasında Sertifika
Çocuklarının ders konularını öğrenmeleri ve pekiştirmeleri için konular oyun haline getiriliyor. Proje kapsamında algoritma mantığı ile BeeBot kullanılarak oyun haline getiriliyor. Etkinlik kapsamında öğrencilerin code.org sitesinde kodlama etkinliklerini de tamamlamaları isteniyor. Bu programda öğrencilere Lego Education Wedo 2.0 Temel Setleri ve robotik uygulama da yaptırılacak. Tüm bu eğitimleri alan ve uygulamaları tamamlayan öğrencilere sertifika verilecek. Öğrencilere verilen eğitim materyalleri kullanarak robotik çalışma yapmayı sağlıyor. Çocuklar kolaydan zora doğru kodlama yapacak. Okul Müdürü bu konuda verilen eğitimin e uygulanan projenin oldukça faydalı olduğunu belirtti.

Bu haber 924 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort