Robert Koleji’nde Eşcinsel LGBT aktiviteleri iddiası

Robert Kolaji'nde “Gay ve Eşcinsel Haftası” nedeni ile pazartesi gününden itibaren LGBT aktiviteleri çerçevesinde okulda homoseksüellik afişleri asıldığı, okul kütüphanesine eşcinsellikle ilgili kitapların konulduğu, öğrencilere bu konuda sunum yapıldığı iddia edildi.

01 Nisan 2017 - 08:16 - Güncelleme: 01 Nisan 2017 - 09:23

Robert Koleji’nde İttifak Haftası adıyla düzenlenen farkındalık etkinliklerinin bu haftaki konusunun eşcinsellik olarak belirlendiği, lise öğrencilerine hafta boyunca LGBT ile ilgili konuların anlatılacağı ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay alınmadan yapıldığı öne sürülen “Gay ve Eşcinsel Haftası”nda pazartesi gününden itibaren LGBT aktiviteleri çerçevesinde Robert Koleji’nin homoseksüellik afişleriyle donatıldığı, okul kütüphanesine eşcinsellikle ilgili kitapların konulduğu, 16-17 yaşındaki lise öğrencilerine ‘gay’lik hakkında sunumlar yaptırıldığı, yarışmalar düzenlendiği ve eşcinsellerin hayatlarını konu alan filmlerin öğrencilere seyrettirileceği öğrenildi. 

Etkinliklerin Marshall Hoover ve Joe Welch isimli Robert Koleji öğretmenleri tarafından tertip edildiği ifade edildi.

HOMO YARIŞMASI VE ÖDÜL

Robert Koleji’nin Mermer Salon olarak adlandırılan bölümünde homoseksüellerle ilgili bir yarışma tertiplendi. “Tanınmış” eşcinsellerin fotoğraflarının yer aldığı bir pano hazırlayan Robert Koleji, panonun yanına konulan oy pusulası ile öğrencilerden, fotoğraflardaki kişilerin isimlerini bilmelerini istiyor. En çok eşcinsel ismini doğru cevaplayan öğrencilerin “şahane bir ödül” kazanacağı duyuruluyor. 
KAYNAK: YENİ AKİT GAZETESİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular