Rehine Krizi 12 Saattir Devam Ediyor 

Rehine Krizi 12 Saattir devam ediyor. Şanlıurfa merkez'de polis ekipleri, birlikte yaşadığı bayan ve 4 çocuğunu silahla rehin alan zanlıyı ikna etme çabalarını sürdürüyor.

12 Şubat 2017 - 13:52

Şanlıurfa merkez'de polis ekipleri, birlikte yaşadığı bayan ve 4 çocuğunu silahla rehin alan zanlıyı 12 saattir ikna etmeye çalışıyor.  Şanlıurfa'da cinayet suçunu ilşediği gerekçesiyle hapis cezası alan ve cezasının bir bölümünü yattıktan sonra konulduğu yarı açık cezaevinden izinli çıkan ve hapishaneye bir daha dönmeyen Osman B. , emniyet ekiplerini alarma geçirdi. İzinli çıktığı cezaevine dönmemek için direnen Osman B. dün gece saatlerinde gasp ettiği takside, birlikte yaşadığı kadın ve 4 çocuğunu silahla rehin aldı.  Olay dün akşam saatlerinde Şanlıurfa merkez Direkli Mahallesi'nde meydana geldi. 

Bölgede devriye görevini yerine getiren polis ekipleri, havaya ateş açan bir kişi olduğunu tespit edince harekete geçti. Polisin geldiğini fark eden cezaevi firarisi, bölgede bulunan bir ticari taksiye birlikte yaşadığı kadın ve 4 çocuğunu bindirip taksiciyi silahla tehdit ederek hareket etmesini istedi. Polis ekipleri taksinin peşine  düştü. Daha sonra polis ekipleri tarafından taksinin yolu kesildi. Cezaevi firarisi ile polis arasında pazarlık sürerken, taksici fırsattan yararlanarak uzaklaştı. 

 Bölgeye polis özel harekat ekipleri ve çok sayıda sağlık görevlisi gönderildi. Rehine pazarlığı devam ediyor.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Onur doğan
    9 ay önce
    Peki hocam eşim arandığında okul zorunlu hizmet değildi.sonraki yıllarda zorunlu hizmet oldu.bende bu durumdan dolayı eşimin yanına tayin istedim.olaki zorunlu hizmetten çıkarıldı.Bizde durum nasıl işler.tesekkurler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
147'den öğretmene teşekkür ihbarı
147'den öğretmene teşekkür ihbarı
Şehit Necmettin Yılmaz (Necmettin Öğretmen) Şiiri
Şehit Necmettin Yılmaz (Necmettin Öğretmen) Şiiri