Rehber Öğretmen Cinsel İstismarı Ortaya Çıkardı

Üvey babanın küçük kızına yaptığı cinsel istismar olayını rehber öğretmen ortaya çıkardı.

Rehber Öğretmen Cinsel İstismarı Ortaya Çıkardı
02 Temmuz 2019 - 14:36

Kocaeli'nin Gölcük ve Derince ilçelerinde meydana gelen olayda, A.A.S. isimli şahsın ve üvey kızı C.K.'ya cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Öğrencisinin durumundan şüphelenen rehber öğretmen polise şikâyette bulundu. Açılan soruşturma kapsamında A.A.S.'nin yeğenleri E.N.S (11) ve E.A.K.'ya (9) da cinsel istismarda bulunduğu belirlendi. 33 yaşındaki zanlı tutuklanırken, hakkında “12 yaşından küçük mağdurların cinsel istismarı” suçlaması ile dava açıldı.

Rehber öğretmen C.Y., öğrencisi C.K.'nın davranışlarından şüphelenerek kendisi ile konuşmak istedi. Bir süre konuşmayı kabul etmeyen C.K., daha sonra öğretmen ile görüştü. Üvey babasının cinsel istismarda bulunduğunu söyleyen C.K., aynı şekilde yeğenlerinin de cinsel istismara uğradığını anlattı. Çocuk İzlem Merkezi'nde (ÇİM) alınan ifadeler üzerine A.A.S.'nin 2 yeğenine de aynı şekilde cinsel istismarda bulunduğu anlaşıldı.

Şüpheli Hakkında Dava Açıldı

E.N.S.'nin şüpheli A.A.S.'nin ağabeyinin çocuğu ve E.A.K.'nın da akrabası olduğu belirtildi. A.A.S.'nin yeğenlerine farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu ve suçun birden fazla defa işlendiği tespit edildi. E.N.S. ve E.A.K.'nin uzmanların gözetiminde alınan ifadelerinin tutarlı olduğu ve anlattıklarının birbiriyle örtüştüğü öğrenildi. Öğrenci görüşme tutanakları ve tanık ifadeleri gözönüne alınarak şüpheli A.A.S. hakkında Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde “12 yaşından küçük mağdurların cinsel istismarı” suçlaması ile dava açıldı.

Bu haber 1059 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort