PTT Personel Alım Şartları Belli Oldu

PTT tarafından alınacak olan personellerde istenen şartlar pek çok kişi tarafından merak ediliyordu. Konu ile ilgili PTT tarafından yapılan açıklamaya göre, PTT bünyesinde bulunan personel sayısının 2023 yılına kadar 100 bine ulaşacak. Bu sayı için 55 bin personel daha alınacağı belirtildi. Alınacak personeller 5 bin kişilik alımlar ile kuruma dahil olacak. PTT personel alımı için istenen şartları bir yönerge ile belirledi.

PTT Personel Alım Şartları Belli Oldu
30 Kasım 2019 - 09:50

PTT Personel Alımında Yaş Şartı Ne Olacak?
Daha önce PTT personel alımı için yaş şartı 35’ti. Yeni yönetmelikte ise PTT personel alım yaş şartı 36 oldu. Yaş şartı için 36 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. Mezuniyet şartı konusunda ise yapılan açıklamaya göre elektrik, inşaat, harita ve matbaacılık gibi bölüm mezuniyetleri istendi. Alım yapılacak bölüme göre istenen mezuniyet alanları da değişiklik gösterecek.


İlandan Sonra Heyecanlı Bekleyiş Sürüyor

PTT personel alımı son günlerde hemen hemen herkesin dikkatini çeken konular arasında yer alıyor. Son karar ile mahkeme personel alımını durdurmuştu. Bu karara göre PTT personel alım yönetmenliğinde bir takım değişimlere gitmişti. Yapılan değişiklik ile personel alımı için yaş şartı değiştirildi. Ayrıca personel alımında sınav şartları da bulunuyor. PTT tarafından yapılan sınavlara girme durumunda yüklenici firma için bir takım şartlar bulunuyor. Burada çalışan personellerin de çalışma süreleri dikkat edilecek konular arsında yer alıyor.

Bu haber 840 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort