Polis memuru alımına hangi mezunlar başvuracak?

2016 yılı 18. Dönem POMEM polis memuru alımlarında bin kadın ve 9 bin erkek aday alınmıştı. Sadece lisans mezunları KPSS 60 puanla başvuru yapmış PÖH alımından farklı olarak lise ve önlisans mezunları başvur yapamamıştı. 2017 şartları nasıl olacak?

24 Mart 2017 - 12:03

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından POMEM mezuniyet töreninde 10 bin yeni polis alımı daha yapılacağını belirtmiş ve ilan aşamasına gelindiği belirtilmişti. 18. Dönem POMEM’ler eğitimlerinin tamamlayarak mezun oldular ve göreve başlıyorlar.

19. Dönem 10 bin Özel Harekat Polisi alımı mülakat süreci de devam etmekte ve tamamlanmasının ardından eğitimler yapılacak ve 2017 PÖH alımı için de aynı şekilde ilana çıkılmasını bekliyoruz. Bu kapsamda 20. Dönem 10 bin yeni polis memuru alımlarında şartların nasıl olacağı konusunda geçmiş dönemleri inceleyeceğiz.

Bildiğiniz üzere lise, lisans ve lisans mezunlarının istekleri var ve hem yaş konusunda hem de bayan alımı ile mezuniyet konusunda kendilerine de şans tanınmasını istiyorlar. 10 bin polis memuru alımlarında 2016 yılında sadece lisans mezunları başvuru yapabilmişti. Önlisans mezunları özellikle 2017 polis alımlarına başvurmak için her platformda seslerini duyurmaya çalışıyorlar ve kampanyaları devam ediyor.

Ayrıca bayan aday alımı ve lise mezunlarının alımının daha fazla olması ve PÖH alımlarında kendilerine de şans verilmesini istiyorlar. PÖH alımlarımda bayan alımı bulunmadığı için 2017’de yapılacak olan alımlarda kendilerine kadro istiyorlar. Lise mezunları da geçen yılki PÖH alımlarında olduğu gibi yine liseler için şans istiyorlar.

2016 yılı alımlarına ve şartlarına bakacak olursak sadece lisans düzeyinde 30 yaşını tamamlamamış adaylar başvuru yapacak gözüküyor. Polis alımları ile ilgili ilan yayınlandığında Polis Akademisi Başkanlığının herhangi bir değişiklik yapıp yapmadığını göreceğiz. 36 ay askerlik şartı ile ilgili olarak Akademi büyük bir duyarlılık göstererek adayların serzenişlerini duymuştu. My Memur olarak sesiniz olmaya devam edeceğiz

Kaynak: EGM 10 Bin Polis Memuru Alımına Önlisans ve Lise Mezunları da Başvuru Yapabilecek mi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları