Pentagon: "F-35 ve S-400 konularında Bakan Akar ile Perşembe günü görüşme yapılacak"

ABD Savunma Bakanı Vekili Partick Shanahan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile yarın yapacağı görüşme öncesinde açıklamalarda bulundu.

Pentagon: "F-35 ve S-400 konularında Bakan Akar ile Perşembe günü görüşme yapılacak"
12 Haziran 2019 - 13:58

Pentagon'da Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ile görüşme yapan ABD Savunma Bakanı Vekili Shanahan, görüşmeden önce basın mensuplarının sorularına yanıt verdi. Geçtiğimiz Cuma günü Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a gönderdiği mektuba yanıt alıp almadığı sorusu yöneltilen Shanahan, bu konunun artık haftalık olarak güncellenen bir konu haline geldiğini düşündüğünü yanıtını verdi.

13 Haziran'da Hulusi Akar ile telefon görüşmesi yapacağını belirten Shanahan, F-35 eğitimleri konusunda bazı faaliyetleri durduklarını söyledi. Bakım faaliyetlerinden herhangi birini şimdilik askıya almadıklarını ifade eden Shanahan, 13 Haziran'da ne tür bir ilerleme kaydedildiği konusunda görüş alışverişinde bulunacağını umduğunu belirtti.

ABD Savunma Bakanı Vekili Partick Shanahan son olarak, yarın yapılacak olan telefon görüşmesi kapsamında ABD ile Türkiye arasında yaşanan S-400 krizi konusunun da ele alınacağını kaydetti.

Bu haber 431 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort