İSTANBUL (AA) - Dünyanın önde gelen teknoloji markalarını Türkiye ile buluşturan Penta Teknoloji, 2023 yılının dokuz ayında konsolide cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 88 artırarak 12 milyar TL’ye ulaştırdı.

Penta Teknoloji açıklamasına göre, Şirket, 2023 yılının ilk iki çeyreğindeki başarılı finansal performansını üçüncü çeyreğe de taşıyarak kârlı büyümesini sürdürdü. 2023 üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) duyuran Penta Teknoloji, dokuz aylık konsolide cirosunu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 88 artışla 12 milyar TL olarak açıkladı.

Aynı dönemde brüt kârını 884 milyon TL’ye yükselten Penta Teknoloji’nin FAVÖK’ü yüzde 71 artışla 615 milyon TL, FAVÖK marjı ise yüzde 5,1 olarak gerçekleşti. Bu dönemde 323 milyon TL vergi öncesi kâr elde eden Penta Teknoloji, 2023 yılındaki başarılı grafiğini yeni bir rekorla taçlandırmış oldu.

-"Artan teknoloji ihtiyacına yenilikçi ürün ve çözümlerle karşılık veriyoruz"

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmesine yer verilen Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erünsal, yılın üçüncü çeyreğindeki yüksek kârlılığın şirketin gelecek dönem hızlı büyüme stratejisine güç kattığını dile getirdi.

Erünsal, şunları kaydetti:

ABD’li milli yüzücüye Kongre binası baskınına katıldığı için 6 ay ev hapsi verildi ABD’li milli yüzücüye Kongre binası baskınına katıldığı için 6 ay ev hapsi verildi

"2023 yılının ilk yarısındaki başarılı performansımızı kesintisiz sürdürerek 9 aylık konsolide ciromuzu yüzde 88 artırmayı başardık. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin birbirinden yenilikçi ürünlerini iç pazara sunarak ülkemizin dijitalleşme sürecine değerli katkılar sunuyoruz. Artan teknoloji ihtiyacına yenilikçi ürün ve çözümlerle karşılık veriyoruz. Müşterilerimizin artan talebine, inovatif ürün ve çözüm seçenekleri sunmaya devam ederek, 2023 yılını finansal anlamda büyük başarılarla tamamlamayı hedefliyoruz."