erkek protez saçthemeforest temaları

Pek Çok İlde Okullar Tatil Edildi

   Yurdun pek çok bölgesinde etkili olan kar yağışı ve soğuk havadan dolayı okullar tatil edildi. Rize ve Trabzon illerinde 2 gün boyunca yoğun kar yağışından dolayı okullar tatil edildi. Ayrıca Van, Bitlis, Giresun, Zonguldak, Karabük, Artvin, Şırnak ve Düzce illerinde de aralıklı devam eden kar yağışından dolayı okullarda kar tatili verildi.

Pek Çok İlde Okullar Tatil Edildi
10 Şubat 2020 - 10:56


   Gece yaşanacak olan don olayından sonra pek çok ilde okullar tatil edilecek. Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları dolayısıyla bazı illerde okullara iki gün ara verildi. Konu ile ilgili Valiliklerden açıklama geldi.
Engelli ve Hamile Kamu Personelleri De İzinli
   Okullarda yapılan kar tatillerinin ardından kamu çalışanlarına da idari izin verildi. Trabzon, Rize, Van, Ordu, Bitlis, Karabük illerinde eğitime ara verildi. Okullarda tatil günleri kar yoğunluğuna göre değişiklik gösteriyor. Valilik tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada 10 Şubat Salı ve 11 Şubat Salı günleri ilk ve orta dereceli okullarda tatil olacağı belirtildi.
   Ayrıca kar tatili olan iller içinde özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde eğitim öğretime 2 gün ara verildi. Bunun yanı sıra hamile olan ve engelli olan kamu görevlilerine de idari izin verildi. Devam eden kar yağışı nedeniyle Rize ve Trabzon’da 2 gün tatil verildi. Hava durumundan dolayı oluşabilecek risklerden ötürü tatil verildi.
 
Bu haber 1657 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort